Jak správně pečovat o kuchyňskou pánev? Pozor, každý materiál vyžaduje něco jiného

Umíte správně pečovat o pánev? Canva

Pokud máte při vybavování kuchyně investovat do jediného kusu, pak by to měla být pánev, kterou lze využít na sto různých způsobů. Aby vám ovšem dlouho sloužila, musíte se o ni dobře starat.

Přečtěte si také

Co s rajčaty, která nestačila dozrát? Vyzkoušejte 3 způsoby, jak je doma nechat zčervenat
Co s rajčaty, která nestačila dozrát? Vyzkoušejte 3 způsoby, jak je doma nechat zčervenat

Bělostné keramické pánve

U keramických pánví si dejte pozor, kde je nakupujete. Vyhněte se podezřelým akcím v supermarketech a raději investujte do značkové pánve od prověřeného výrobce. Keramický povrch je při použití malého množství tuku nepřilnavý a není náchylný jako teflon.

Používat můžete klasické kovové nástroje a nemusíte se bát poškrábání – v pánvi nicméně nic nekrájejte nožem. Bez obav ji lze nechat odmočit, vydrhnout drátěnkou a nechat okapat v odkapávači. Povrch nekoroduje.

Ultrapevný titan

U kvalitních titanových pánví nenajdete ve složení žádný teflon, nepřilnavý povrch je tvořen několika vrstvami oxidu titaničitého. Ten je extra pevný, neloupe se a rozhodně vydrží velmi dlouho.

Opět můžete používat kovové nástroje, odmáčet připáleniny a využít běžné prostředky na mytí nádobí jako třeba Jar. Titan není choulostivý a vydrží i drsnější zacházení.

Některé povrchy se při správné údržbě obejdou zcela bez oleje. RODNAE Productions/Pexels

Choulostivý teflon

Kolem teflonového nádobí se v posledních letech vznáší otazník ohledně škodlivosti. Za normálních teplot vám nic nehrozí, nicméně při porušení povrchu se může dostat do těla – poškrábané teflonové pánve by se tudíž už používat neměly. A teflon se poškodí opravdu snadno.

Ostré náčiní nemá u teflonové pánve místo. Používejte dřevo, plast nebo silikon. Při umývání zapomeňte na abrazivní houbičky a písky – připáleniny nechte odmočit, ale násilím je nedrhněte. Povrch nekoroduje, takže je nemusíte hned utírat a jídlo se v nich dá nechat i do druhého dne. Teflonové pánve jsou opravdu nepřilnavé, avšak přes sebelepší péči vám nevydrží navěky.

Základ na většinu nádobí v domácnosti?

Přírodní litina pro opravdové nadšence

Přírodní litina se vrací do módy, ocení ji ovšem jen opravdoví nadšenci do jídla. Pokud se o litinovou pánev budete pečlivě starat, zdědí ji po vás ještě vaše děti. Při pádu na kachličky se budete víc obávat o podlahu než o pánev. Každá je navíc jedinečná, protože se do ní postupně zapéká olej a vzniká unikátní vrstva, kterou kuchaři označují „seasoning“.

Přírodní litina je náročná na údržbu, ale bohatě se vám odmění svými vlastnostmi. Rozhodně v ní neskladujte jídlo, protože porušíte povrchovou vrstvu. Nenechávejte v ní nic odmočit, může zkorodovat. Zapomeňte i na myčku a agresivní prostředky. Nejlépe uděláte, když ji budete mýt jen ve vodě s kartáčkem nebo houbičkou. Po umytí a okamžitém vysušení povrch potřete stolním olejem.

O pánve v domácnosti pečujte s láskou – ať už jsou jakékoliv. Canva

Luxusní měď pro nejnáročnější

Měděné nádobí má nejlepší tepelnou odezvu ze všech materiálů používaných pro vaření – a přesně po tom touží každý špičkový kuchař. Měď samotná však do kontaktu s jídlem nepřichází. Při koupi měděného nádobí se připravte na vysokou cenu a náročnou péči.

Měděná vrstva na nádobí je krásná – tyto hrnce si budete chtít vystavit, avšak údržba mědi je řehole. Měděné pánve a hrnce musíte pravidelně leštit speciálním leštidlem na měď, protože ztrácí lesk. Zapomenout můžete na myčku a veškeré drsné houbičky a odmašťovače. Pro zachování lesku musíte pánve leštit po každém vaření.

Jak je to s myčkou nádobí?

Myčka nádobí nám ulehčí spoustu práce, nicméně ne každý materiál snese mycí procedury v kombinaci s agresivními prostředky. Vždy se řiďte pokyny výrobce uvedenými na obalu výrobku. Pro klid duše však doporučujeme mýt pánve raději ručně, abyste měli záruku, že je o váš oblíbený kus nádobí co nejlépe postaráno.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz