Jak se v létě ochladit? Zahalte se do bílé barvy a zapomeňte na kafe

klobouk vás doprovodí i do bazénu

Horké dny nám dávají pořádně zabrat. A to ještě nevypuklo to pravé léto! Někteří z nás teplo nesnášejí příliš dobře. Je to dané naším metabolismem, typem kůže nebo i tělesnými predispozicemi. Ať je to jak chce, máme pro vás užitečné rady, se kterými se zchladíte!

Přečtěte si také

Co s rajčaty, která nestačila dozrát? Vyzkoušejte 3 způsoby, jak je doma nechat zčervenat
Co s rajčaty, která nestačila dozrát? Vyzkoušejte 3 způsoby, jak je doma nechat zčervenat

Slunce rádo tmavou

Mnoho z nás miluje tmavé barvy. Černou, námořnickou modř nebo třeba vínovou. Jenže si musíme uvědomit, že přesně na takové barvičky slunce “letí”. Odložme aspoň přes léto své oblíbené odstíny a zvolme raději plátěnou košili a bílou sukni. Nejen, že takové oblečení je vzdušné, ale vyhnete se přebytečnému horku. Ne nadarmo jsou pouštní oděvy v bílé barvě.

Tip

Pokrývka hlavy je skvělým bojovníkem proti úpalu. Nenechte ti zajít tak daleko a pořiďte si klobouk! Krásné klobouky nabízejí v prodejnách Billa. Všechny stojí 99,90 Kč a akce trvá až do úterý 7. 7. 

bílé vzdušné oblečení vám usnadní horké dny

Chraňte si kůži!

Ač se to nezdá, i dostatečně hydratovaná pokožka příjemně chladí. Zvlášť po nanesení krému. Dopřejme si to. Ať patříme mezi ty, kteří se opalují snadno, nebo mezi ty, kteří se spíše připalují. A nemusíme sahat rovnou po opalovacím krému! Bohatě stačí, když je kůže mastná. Pak nám žádné spáleniny nehrozí.

Už je pozdě?

Může se stát, že jsme na slunci zkrátka zapomněli, nebo nebyl žádný krém či olejíček po ruce. Spálená kůže je citlivá a bolí. Co hůř, je horká. V takovém počasí je to silně nepříjemná záležitost. Vyzkoušejte pěnu Panthenol s vitaminem D, který dá vaši kůži dokupy. Po nanesení příjemně chladí a hojí spáleniny. 

Káva nebo alkohol? V žádném případě!

Pokud se chceme cítit dobře a zamezit zbytečné dehydrataci a pocení, vynechme kávu a alkohol! Obě varianty zajistí jedině to, že nám bude ještě větší teplo a dostaneme žízeň. Pokud si chceme dopřát nějakou jinou tekutinu, než je voda, sáhněme po čaji! V jaké teplotě si ho dopřát? To vám prozradíme v dalším bodu!

Ledový či teplý? Možná se budete divit!

Asi vás to překvapí, ale dát si teplý nápoj je v létě naprosto v pořádku! Ale myslíme tím skutečně teplý. Nikoli horký! Naopak ledové nápoje a jídlo jsou zkázou. Proč tomu tak je? Naše tělo funguje stále stejně. Ukážeme si příklad. Co s námi udělá ledová sprcha? Tělo se prokrví a následně zahřeje. Co udělá horká sprcha, když z ní vylezeme ven? Bude nám zima. Podobně to funguje s nápoji. Ledové pití je příjemné jen prvních pár chvil. Jenže pak se naše tělo začne zahřívat. A to je špatně. Naopak teplé pití s námi neudělá nic, nebo naopak bude ku prospěchu.

Co budeme pít a jíst?

Přece ale celý den nebudeme držet hladovku? Možná vám tato myšlenka bleskla hlavou. To rozhodně ne! Vsaďme však na lehká jídla, jako jsou saláty, luštěniny, těstoviny nebo i polévky. K pití si můžeme dopřát vodu nebo bylinkový čaj. Ideálně neslazený a nechlazený.

Rádi byste trochu cukru?

Lepší než kus čokolády je v takovém horku ledový čaj. Objevili jsme slevu na ledový čaj Nestea, který koupíte za necelých 22 korun. 

nechte limonádu v pokojové teplotě

A co oči?

Ostré slunce není shovívavé ani k našemu zraku. Ostré paprsky se odrážejí od laku aut, vodní hladiny i světlých či zářivých ploch. Místo mžourání se chraňme slunečními brýlemi! Prokážeme si tím velikou službu. Pokud sháníte sluneční brýle, navštivte prodejny Albert, kde jsou nyní ve slevě za 199 Kč. 

Žabky na nožky

Drogerie Teta má v akci žabky na nohy ve veselých barvách. Za 84,90 Kč můžete vybírat z pánských, dámských i dětských vzorů a různých velikostí. V Penny seženete pánské i dámské žabky za 39,90 Kč

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz