Otevírací doba v obchodech 28. září 2020: Které obchody budou mít zavřeno / otevřeno?

Otevírací doba v obchodech 28. 9. 2020 Canva

Letos vyšel státní svátek Den české státnosti 28. září na pondělí. Spousta lidí využije prodloužený víkend, aby vyjela z města na chaty a chalupy. Při návratu domů však může čekat na dovolenkáře, kteří budou chtít nakoupit, nepříjemná situace v podobě zavřených supermarketů. Řetězce musejí mít ze zákona poslední zářijové pondělí zavřeno, protože tento státní svátek spadá do 8 přesně definovaných svátků, na které se vztahují zákony ČR.

Přečtěte si také

Jak správně skladovat vajíčka, aby vydržela co nejdéle? Do dveří lednice překvapivě nepatří
Jak správně skladovat vajíčka, aby vydržela co nejdéle? Do dveří lednice překvapivě nepatří

V rámci koronavirových opatření doporučil nový ministr zdravotnictví Roman Prymula, aby ředitelé škol nechali své studenty doma i v pátek, čímž by děti vyloučili ze školního kolektivu na celých 5 dní, a tím by se podle jeho slov mohlo šíření viru mezi školáky zbrzdit. Většina rodin z měst volno využila k cestám na venkov. Ale vzhledem k tomu, že státní svátek 28. září spadá do svátků, které mají otevírací dobu omezenou zákonem, doporučujeme, abyste si nakoupili s předstihem.

Otevírací doba v obchodech 28. září 2020

V České republice je otevírací doba supermarketů a hypermarketů v průběhu státních svátků omezena zákonem. Lidé ale stále zmatkují, kdy obchody otevřené jsou a kdy ne. 28. září spadá do svátků, pro které platí ze zákona zákaz otevření prodejen a s ním spojená změna otevírací doby pro obchody o rozloze nad 200 metrů čtverečních, jako jsou např. Albert, Billa, Kaufland, Lidl, Penny Market, Globus a většina poboček řetězce Tesco. 

Kde bude otevřeno 28. září?

Existuje i pár výjimek, kde si v tento den nakoupíte čerstvé pečivo, mléko a mnoho dalších potravin. Využít můžete služby rozvozových služeb jako je Rohlik.cz nebo si jídlo objednat přes Damejidlo.cz a zcela nově vám přiveze jejich kurýr v Praze i nákup z Tesco. Pokud budete na cestě autem, zcela jistě oceníte i informaci, že na vytipovaných čerpacích stanicích Shell jsou již nějaký ten měsíc i menší BILLA stop & shop, kde koupíte nejrůznější potraviny od mléčných výrobků, přes čerstvé pečivo až po uzeniny. Výjimku ze zákona tvoří také prodejny BILLA na Letišti Václava Havla, na Hlavním nádraží v Praze, kde mají otevřeno i 28. září. 

V tyto dny mají supermarkety ZAVŘENO

V těchto dnech mají supermarkety zavřeno Kupi.cz

Přehled státních svátků ČR a otevíracích dob supermarketů a hypermarketů v roce 2020

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz