Otevírací doba v obchodech 28. září 2020: Které obchody budou mít zavřeno / otevřeno?

Otevírací doba v obchodech 28. 9. 2020 Canva

Letos vyšel státní svátek Den české státnosti 28. září na pondělí. Spousta lidí využije prodloužený víkend, aby vyjela z města na chaty a chalupy. Při návratu domů však může čekat na dovolenkáře, kteří budou chtít nakoupit, nepříjemná situace v podobě zavřených supermarketů. Řetězce musejí mít ze zákona poslední zářijové pondělí zavřeno, protože tento státní svátek spadá do 8 přesně definovaných svátků, na které se vztahují zákony ČR.

Přečtěte si také

Maderoterapie, Vacupress nebo lymfodrenáž. Co skutečně funguje na celulitidu?
Maderoterapie, Vacupress nebo lymfodrenáž. Co skutečně funguje na celulitidu?

V rámci koronavirových opatření doporučil nový ministr zdravotnictví Roman Prymula, aby ředitelé škol nechali své studenty doma i v pátek, čímž by děti vyloučili ze školního kolektivu na celých 5 dní, a tím by se podle jeho slov mohlo šíření viru mezi školáky zbrzdit. Většina rodin z měst volno využila k cestám na venkov. Ale vzhledem k tomu, že státní svátek 28. září spadá do svátků, které mají otevírací dobu omezenou zákonem, doporučujeme, abyste si nakoupili s předstihem.

Otevírací doba v obchodech 28. září 2020

V České republice je otevírací doba supermarketů a hypermarketů v průběhu státních svátků omezena zákonem. Lidé ale stále zmatkují, kdy obchody otevřené jsou a kdy ne. 28. září spadá do svátků, pro které platí ze zákona zákaz otevření prodejen a s ním spojená změna otevírací doby pro obchody o rozloze nad 200 metrů čtverečních, jako jsou např. Albert, Billa, Kaufland, Lidl, Penny Market, Globus a většina poboček řetězce Tesco. 

Kde bude otevřeno 28. září?

Existuje i pár výjimek, kde si v tento den nakoupíte čerstvé pečivo, mléko a mnoho dalších potravin. Využít můžete služby rozvozových služeb jako je Rohlik.cz nebo si jídlo objednat přes Damejidlo.cz a zcela nově vám přiveze jejich kurýr v Praze i nákup z Tesco. Pokud budete na cestě autem, zcela jistě oceníte i informaci, že na vytipovaných čerpacích stanicích Shell jsou již nějaký ten měsíc i menší BILLA stop & shop, kde koupíte nejrůznější potraviny od mléčných výrobků, přes čerstvé pečivo až po uzeniny. Výjimku ze zákona tvoří také prodejny BILLA na Letišti Václava Havla, na Hlavním nádraží v Praze, kde mají otevřeno i 28. září. 

V tyto dny mají supermarkety ZAVŘENO

V těchto dnech mají supermarkety zavřeno Kupi.cz

Přehled státních svátků ČR a otevíracích dob supermarketů a hypermarketů v roce 2020