Apple Store v Praze nebude! Inzerát, kde hledají Apple Shop Leadera, zmátl spoustu lidí

Apple Store v Praze nebude. Lidé se nechali zmást inzerátem Profimedia

Je to rok, co premiér Andrej Babiš po schůzce se šéfem společnosti Apple Timem Cookem přišel s myšlenkou, že by tato americká značka mohla otevřít první prodejnu Apple Store ve střední a východní Evropě v našem hlavním městě. A podle inzerátu, který je publikován na oficiálních stránkách Apple, kde společnost hledá vedoucího prodeje na pozici „Apple Shop Leader“, se v Praze všichni milovníci elektroniky s nakousnutým jablkem začali radovat, bohužel zbytečně.

Přečtěte si také

Je čas osázet záhony i balkony barevným vřesem! Víte, proč je považovaný za symbol podzimu?
Je čas osázet záhony i balkony barevným vřesem! Víte, proč je považovaný za symbol podzimu?

Loni v lednu na svých sociálních sítích potěšil Andrej Babiš po návštěvě ve švýcarském Davosu všechny fanoušky Apple. „Nabídnul jsem společnosti Apple, aby v Praze vybudovali Apple Store. Ten je jenom v deseti evropských zemích, jeden je přímo v pařížském Louvru,“ stálo v příspěvku předsedy vlády. Nyní to vypadá, že se skutečně americká společnost rozhodla pro Česko, protože na svém webu vyvěsila pozici „Apple Shop Leader“, která otevření Store podle některých médií potvrzuje.

Bohužel jak vysvětluje Jan Březina z Alisczech ve svém videu, Apple Store v Praze nebude. Inzerát si lidé špatně vyložili a bulvární média tyto fabulace jen rozšířila. Ve skutečnosti se podle Březiny hledá pouze další zaměstnanec do sítě Apple prodejen, který by měl vést tým lidí u nás v Česku.

Co je to Apple Store 

  • velký moderní prosklený obchod, který patří přímo americkému Apple 
  • nejbližší je ve Vídni

Nezávislí obchodníci Apple: iStore, iStyle, iWant

  • mají podepsanou exkluzivní smlouvu s Apple 
  • musejí se řídit předepsanými pravidly Apple 
  • mají speciální servis z Apple 

Apple Shop

  • v prodejnách Alza a Datart jsou prostory, které jsou vybaveny Apple logy a stoly, ale pořád jde pouze o retailové prodejce Apple 

Bude, nebo nebude Apple Store v Praze? 

Zatím tomu nic nenasvědčuje a v nejbližších letech se ani neplánuje. Společnost s nakousnutým jablkem v logu nikomu nic dopředu neprozrazuje, ale i kdyby se otevření v Praze plánovalo, bude to dlouhodobý proces. Pokud vás tedy také potkala na internetu zpráva o otevírání nového Apple Store v Praze, musíme vás zklamat, že je to jen mediální, bulvární bublina, kterou nešťastně přifoukl i premiér Andrej Babiš, když přidal na svůj Twitter příspěvek s inzerátem, kde Apple hledá nové zaměstnance. 

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz