Vláda schválila snížení DPH na vstupné, ubytování a silniční daň

Vláda schválila snížení DPH pro ubytovací služby Canva

Na tiskové konferenci po jednání vlády ministryně financí Alena Schillerová oznámila, že vláda v pondělí 25. května přijala daňový balíček, v rámci kterého se sníží DPH o 5 procent u ubytovacích služeb a vstupného na kulturní a sportovní akce. O čtvrtinu klesne také silniční daň u nákladních aut nad 3,5 tuny. Všechny tyto změny mají pomoci firmám a podnikatelům, které koronavirus připravil o zisk.

Přečtěte si také

Lidé našli další způsob, jak obelstít pokladny. Případem se zabývá policie
Lidé našli další způsob, jak obelstít pokladny. Případem se zabývá policie

„Vláda právě schválila protikrizový daňový balíček. Díky němu se sníží DPH u ubytování, vstupenek na kulturní a sportovní události a také na sportoviště z 15 procent na nejnižší sazbu 10 procent,” umístila příspěvek na svůj Twitter ministryně financí Alena Schillerová. V dokumentu, který vláda předložila, je uvedeno, že snížení daně by se mělo vztahovat i na vstupné do saun a dalších podobných zařízení.

Snížení silniční daně

O čtvrtinu se sníží i silniční daň u nákladních automobilů s maximální povolenou hmotností vyšší než 3,5 tuny. Zároveň se podle balíčku bude krátit lhůta pro vrácení přeplatku spotřební daně u tzv. zelené nafty z 60 na 40 dnů.