Recept na tu nejlepší čokoládovou roládu, kterou budete chtít dělat pořád dokola

Plátek čokoládové rolády s borůvkami Martina Lancingerová

Kolikrát jste si brousili zuby na krásně vypadající zákusek v cukrárně, který vás i přes nemalou cenu nakonec zklamal? Oblečte si zástěru, nažhavte troubu a pusťte se do pečení čokoládové rolády, kterou by vám mohli někteří cukráři i závidět. To ale není tak důležité jako radost, jakou váš domácí výtvor nadělá celé rodině.

Přečtěte si také

Která potravina se v obchodech krade nejčastěji?
Která potravina se v obchodech krade nejčastěji?

Recept na čokoládovou roládu

Ingredience:

Piškot:

Krém:

Bez čokolády se neobejdete

Na dokončení:

 • džem – podle chuti nebo ovoce, kterým budete roládu zdobit
 • čokoládové kousky, kokos či oříšky
 • oblíbené ovoce vhodné na zdobení
 • kakao
 • můžete použít i mátu nebo meduňku
Domácí čokoládová roláda s borůvkami Martina Lancingerová

Postup:

 1. Den předem si připravte krém. Smetanu nalijte do hrnce, přidejte kakao a cukr a metlou promíchávejte. Přiveďte k varu, stáhněte z plotny a přisypejte nalámanou čokoládu. Míchejte, dokud se nerozpustí. Zchladlou směs pak dejte přes noc vychladit do lednice.
 2. Troubu předehřejte na 180 °C v režimu horkovzduch.
 3. Vejce vyšlehejte s cukrem do husté pěny, přidejte olej a zlehka promíchejte. Do mísy poté prosejte mouku s kakaem a důkladně vmíchejte.
 4. Těsto rozetřete na plech vyložený pečicím papírem, pokud možno rovnoměrně, vložte do trouby a pečte 8 minut. Poté jej z trouby vyndejte a nechte 2 minuty odpočinout. Plát dále přendejte na čistou utěrku, srolujte a nechte zchladnout.
 5. Z lednice vyndejte předpřipravený krém, k čokoládové smetaně přidejte mascarpone a vyšlehejte mixérem. Část krému (cca třetinu) si odložte stranou na ozdobení.
 6. Plát rozmotejte a rovnoměrně potřete džemem. Poté na piškot rozetřete krém a znovu srolujte.
 7. Roládu potřete krémem a posypejte kakaem. Ozdobte zbývajícím krémem pomocí zdobicího sáčku s ozdobnou špičkou a doplňte ovocem. Na závěr můžete vše také posypat oříšky, čokoládou nebo kokosem.