Capsule wardrobe. Strčte svůj šatník do kapsy!

Kapesní šatník je praktickým řešením.

Patříte mezi neřízené shopaholičky, které nakoupí vše, co jim padne pod ruku, ale stále nemají co na sebe? Nezoufejte! Máme pro vás řešení, díky kterému se budete cítit vždy dobře a svěží! Už nebude problém zavítat na neočekávaný večírek, protože se hravě stihnete připravit.

Přečtěte si také

Slupky od mandarinek nevyhazujte: Vyrobíte z nich levný pohlcovač pachů i lék na trávení
Slupky od mandarinek nevyhazujte: Vyrobíte z nich levný pohlcovač pachů i lék na trávení

Jak vám capsule wardrobe pomůže?

Capsule wardrobe, neboli kapesní šatník, má mnoho výhod, které oceníte. Zejména pak v případě, kdy máte několik skříní přetékajících šatstvem, ale ani po několika minutách bezradného pátrání nenajdete nic kloudného, co byste si chtěla obléknout. Závěr je takový, že si obléknete totéž co obvykle, nebo z donucení okolnostmi či vlastním svědomím navléknete něco, v čem vypadáte divně. Prodejem starého oblečení můžete vydělat nějaké peníze. S menším počtem kusů oděvů získáte uklizený domov a méně praček prádla.

Výhody

  • úspora peněz
  • úspora času
  • pouze padnoucí oblečení
  • méně prádla
  • čistý domov
Vybírejte si oblečení, které souzní s vaším životním stylem a osobností.

Budete muset zabrat!

Udržovat si svůj šatník svěží stojí značnou námahu. Nepřeháním! Musíte umět říkat “ne”, je-li to potřeba. Už si nikdy nevezmete nic po kamarádce jen ze soucitu, už nikdy se nevrhnete do slev a nekoupíte všechno, co vám padlo do oka. Ne. Capsule wardrobe znamená uvědomělé nakupování.

Nevýhody

  • sebekoučování
  • odříkání

Jak dosáhnout capsule wardrobe?

Nejprve se zaměřte na:

  • oblíbené barvy
  • typ postavy
  • každodenní aktivity

Pomocí těchto bodů získáte jasnou představu o tom, co ve vašem šatníku musí být. Jednotlivé body si ještě rozebereme.

Barva

Neřešte trendy! Nemají v capsule wardrobe místo. Zaměřte se jen a pouze na své oblíbené barvy. Doporučuji zvolit cca tři barvy. Jedna z nich by měla být neutrální a snadno kombinovatelná s dalšími dvěma. Může to být šedá, černá, bílá, hnědá nebo béžová.

Typ postavy

To je zásadní! Abyste se ve svém oblečení cítila dobře a přirozeně, musí vám skvěle padnout. Zjistěte si, zda spadáte mezi jablíčka, hruštičky, banánky či přesýpací hodiny a podle toho si zvolte šaty. 

Tip: Pokud máte silné nohy a štíhlé tělo jako já, zvolte jednobarevné tmavé kalhoty. Na vzory, potisky a světlé či zářivé barvy zapomeňte. Opticky působíte obézně. Naopak se svršky můžete experimentovat dle libosti. Jak s barvami, tak se střihy.

Aktivity

Mezi aktivity patří i aspekt vašeho bydlení a dopravy. Žijete na vesnici a nemáte auto? Pak na jehlové podpatky zapomeňte. Naopak ve městě, kde je všechno blízko a v případě nouze vás odveze MHD, nebojte se lodiček či jiných botek. Dále sem spadá zaměstnání. Pracujete v kanceláři, jako učitelka nebo jste dělnice pracující na směny? Ani jeden případ vás neomezuje nosit cokoli, avšak přesto některá povolání využijí více jistý druh oblečení.

Džíny jsou módním kouskem, který zkombinujete s čímkoli!

Tipy na závěr aneb Zkuste to taky

Nebudu vám říkat, co v šatníku musíte mít, protože výše jsme si uvedli, že pro každou z nás to znamená něco jiného. Dám vám však tipy, kterými se můžete inspirovat a vytvořit si tak jedinečný šatník čítající jen několik málo kusů, které však hravě zkombinujete a sladíte.

Džíny

Rozhodně investujte do kvalitních džín. Džíny se hodí takřka ke všemu a skvěle vypadají.

Svetřík

Měl by být především z kvalitních materiálů.  Při správném zacházení vám vydrží pěknou řádku let.

Tenisky

Tenisky si vás získají perfektním designem! Jsou určené jak do města, tak ke sportu. Díky své všestrannosti u vás najdou využití.

Kabelka

Kabelka je jedna z věcí, na které by se nemělo šetřit. Je to váš osobní reprezentant a řekne o vás všechno, takže nezapomeňte o ni dobře pečovat

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz