Jak se kouzlí s čísly u novoročních výprodejů? Nenechte se napálit a používejte hlídače cen

Jak se kouzlí s čísly u novoročních výprodejů? Nenechte se napálit a používejte hlídače cen

Vánoční svátky a s nimi spojené šílenství je za námi, ale prodejci chtějí dál své obchody plné a vytahují největší kalibr – povánoční slevy. Ty odstartovaly hned 27. prosince, kdy se opět otevřely brány obchodní center a potravinových řetězců. E-shopy začaly se slevami dokonce hned po Štědrém dnu. Nejlepší slevy však přicházejí až po Novém roce. Kde nakoupíte s výraznou úsporou? A kdy jde jen o triky obchodníků? Jak si ověřit, že cena je opravdová, a ne jen podvod?

Přečtěte si také

Nákupní mekkou 70. let byly obchodní domy s úrovní. Pamatujete na Priory? Některé stále stojí
Nákupní mekkou 70. let byly obchodní domy s úrovní. Pamatujete na Priory? Některé stále stojí

Začátkem roku padají ceny dolů

Chcete si udělat radost novým módním kouskem či elektronikou, kterou jste nenašli pod stromečkem, případně vybavením do domácnosti? Kdo si počkal a neutratil vánoční obálku od Ježíška, nebo si odložil peníze stranou na povánoční nákupy, dobře udělal. Teď je na ně ideální doba! S prvním dnem nového roku nasazují prodejci ceny s ještě většími slevami. Výprodeje skladů sráží ceny nízko a povánoční nabídky jsou supervýhodné. Poloviční ceny jsou klasika, ale často najdete v obchodech a e-shopech slevy v desítkách procent začínající šťastnou sedmičkou. A nákupy za čtvrtinu původní ceny se už pořádně vyplatí. Pokud neradi chodíte do obchodů a nesnášíte tlačenice, využijte internetové obchody, řada z nich navíc aktuálně nabízí dopravu zdarma.

Oblečení za hubičku? Nebo jen fígl s cenovkou?

Výrobci oblečení se potřebují zbavit loňské kolekce, a tak ceny padají závratnou rychlostí. Nejprve lákali na slevy za polovinu, ale teď už nabízejí pokles cen až o 70 %. Ne všechny slevy jsou ale opravdu skutečné. Bedlivě pozorovat, jak se cena produktu dlouhodobě vyvíjí, není pro běžného smrtelníka reálné. Obchodníci jsou si toho vědomi a občas zkoušejí fígl se zdražením a následnou slevou.

Jak vypadá taková falešná sleva v praxi?

Krásným příkladem jsou hodinky GANT G121001 Park Hill Day-Date, které stály u nejmenovaného prodejce do 3. prosince v akci 2 307 Kč, poté byly zdraženy na 3811 korun, aby jejich cena po 10 dnech opětovně klesla na 2307 Kč, a výsledná sleva tak budila zdání výhodného nákupu.

Nenechte se napálit u novoročních výprodejů. Existují hlídače slev, které vám poradí

Letáky plné slev

Velké novoroční slevy na oblečení nabízí ve svých letácích a newsletterech Orsay, Pepco, Kik, ale také Astratex, kde nakoupíte spodní prádlo až s 70% slevou a dopravou zdarma. I pro sportovce jsou letáky obchodů prodávajících sportovní vybavení plné povánočních slev. Sportisimo slibuje slevy až 61 % na zimní bundy, boty a lyžařské vybavení. Decathlon v akčním letáku s platností do 31. 1. má vždy vyznačenou zajímavou slevu, která by vám neměla utéct. Nakoupit tak můžete dětem nepromokavé boty za 249 Kč, lyžařskou helmu pro dospělé za 429 korun nebo pánskou lyžařskou bundu za 599 Kč. I prodejci Hervis, Intersport a A3 sport mají své letáky plné výprodejových cen a všechny si je můžete online prohlédnout na stránce Kupi.cz.

Jak se pozná opravdová sleva? 

Abyste se nenechali napálit, vyzkoušejte stránky Opravdoveslevy.cz. Ty sledují každý den miliony produktů na stovkách e-shopů a hlídají obchodníky za vás. Web prochází největší online prodejce módy u nás, jako About You, Answear, ZOOT, eObuv, Modivo, Mall, Bibloo, Astratex a mnoho dalších. Vybere opravdu pouze ty produkty, u kterých je cena po slevě nižší, než za kterou se zboží prodávalo v posledních dvou měsících. Pokud tedy došlo ke skokovému navýšení ceny následované opětovným snížením, nabídka se do sekce Opravdové slevy nedostane. Současně musí být cenová nabídka nejvýhodnější na celém trhu. Jinými slovy výrobek u dalších prodejců rozhodně nekoupíte levněji.

Je libo nový mobil či pračku?

Nedonesl vám Ježíšek chytrý telefon, který jste si tolik přáli? Už dlouho toužíte po párty repráčku? Nebo vám jako naschvál odešla po svátcích pračka do „křemíkového nebe“? Prodejci elektroniky se předhánějí ve výprodejích, rozhodně tedy nákupem nového spotřebního zboží neprohloupíte. Ovšem i tady je potřeba dát si pozor na umělé slevy. Nás zaujala stránka Hlidacshopu.cz, která vám zobrazí původní cenu produktu a její vývoj v čase, takže díky němu snadno poznáte, jestli nakupujete se slevou, nebo ne. Stačí zadat adresu stránky s detailem produktu a hned máte jasno, jak výhodná sleva opravdu je. 

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz