Jak dlouho s vámi žije vaše záchodová štětka? Zamořit může celý byt

Záchodová štětka vám může pěkně zavařit

Záchodová štětka je parťák, bez kterého se zkrátka žádná domácnost neobejde. Nepleťme si ji však se členem rodiny! Její přílišný pobyt nám může uškodit a napáchat plno trablů!

Přečtěte si také

Milujete kávu? Pražič radí, jak si vybrat tu, na které si doma zaručeně pochutnáte
Milujete kávu? Pražič radí, jak si vybrat tu, na které si doma zaručeně pochutnáte

Bakterie? To my nemáme! Vážně?

Hlavním činitelem v souvislosti s WC štětkou jsou fekální bakterie. Obvykle se nacházejí ve střevech obratlovců a jsou pro tělo prospěšné. Problém nastává v okamžiku, kdy se dostanou ven. A jsou všude. Nejen v toaletě.

Máte toaletu v koupelně? Průšvih!

V některých domácnostech ani neexistuje jiné řešení. Musí to tak být. Jenže si představte, jak to v takové koupelně vypadá. Většina lidí během splachování toalety nezavírá prkénko. A tím začíná bakteriální ráj!

Bakterie ve vzduchu

Fekální bakterie se totiž nedrží jen ve vodě, ale dokáží poletovat ve vzduchu! Často se pak uchytí na nejbližší vlhké tmavé místo a tím jsou zubní kartáčky či navlhlé zmačkané ručníky. Což o to, ručník vyperete na vysokou teplotu a vše je v pořádku. Jenže co kartáček? Měníte ho pravidelně? A i kdyby, dva tři měsíce si čistíte zuby kartáčkem plným bakterií, které na něj rozhodně nepatří!

Štětka přispívá množení

A teď si představte situaci. Párkrát do týdne použitá záchodová štětka si dřepí v rohu místnosti v mokrém plastovém obalu, kde je temno a mokro. Většina stojánků není ani nijak krytá, takže přijdete, zvednete průvan a fekální bakterie „fuuu“ - rozlétnou se po celé koupelně. Nejen, že se bakteriím ve štětce daří, ony se tam spokojeně množí a naším konáním se rozprostírají po koupelně či toaletě. Bakterie pak následně dýcháte, čistíte si jimi zuby, otíráte si do nich ruce, šlapete po nich a roznášíte je po celém bytě.

Věděli jste, že…

v divadelní hře Král Ubu z roku 1896 se stala záchodová štětka příčinou smrti?

Předejděte tomu!

Co hůř, může se stát, že malé zvídavé dítko si to namíří do koupelny, kde všechno ohmatá, ochutná, tu hmátne na prkénko, tu se svalí na zadeček a zaujme ho právě štětka. Osahá si ji a o pár vteřin později si olízne ruce. Nejen, že takové počínání není zdravé, ale je přímo škodlivé!

Čistá koupelna je základem zdraví!

Nákupní tip

Našli jsme pro vás ve slevě záchodovu štětku Toro, kterou prodává firma Kitos. Koupíte ji za 39,90 Kč až do středy 31. 7.

Starejte se o svou štětku a pravidelně ji měňte

Samozřejmě nemůžete zcela zamezit množení bakterií v koupelně a na toaletě. To je zhola nemožné. Avšak existují fígle, kterými jejich přítomnost snížíte na minimum.

  • Po každém použití opláchněte štětku horkou vodou.
  • Tu a tam před opláchnutím nakapejte tekuté mýdlo na štětiny.
  • Nechte štětku zcela uschnout!
  • Uchovávejte ji v suchu.
  • Když už cítíte, že štětka není úplně “oukej”, vyměňte ji.

Věděli jste, že…

... záchodovou štětku můžete zrecyklovat jako běžný plast? Proto neváhejte s výměnou, recyklujte ji a pořiďte si novou.

záchodový kartáč

Pravidelně uklízejte

Pro příjemnou vůni vaší toalety vyzkoušejte WC blok Power Aktiv značky Bref, který je právě ve slevě. Za akční cenu 59,90 Kč ho pořídíte v prodejnách Tesco až do úterý 23. 7. Základem je také pravidelný úklid. S ním vám hravě pomůže například Savo. Koupíte ho ve slevě za necelých 32 korun v prodejnách Tesco. Akce končí v neděli 28. 7. Ale dejte pozor! Silně dráždí sliznice a není dobré jej vdechovat nebo se ho dotýkat holou kůží. Pokud toužíte pro příjemně vonící toaletě, doporučujeme vám přírodní univerzální čisticí prostředek značky Frosch, který je právě ve slevě. Za akční cenu 52,90 Kč ho koupíte v drogerii Šlak. Akce končí v úterý 23. 7.

Přírodní alternativa

Pokud se vám z jakéhokoli důvodu plastová WC štětka příčí, můžete si pořídit přírodní provedení, které po dosloužení hodíte do kompostu. Jedná se o dřevěnou štětku s rostlinnými štětinami. Dřevěnou násadu před použitím natřete olejem a je hotovo. Tato štětka se neprodává se stojánkem a přirozeně přispívá k uskladňování na suchém větraném místě.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz