Co je to maniok? Náhrada za brambory, která chutná a léčí

Pečený maniok WS-Studio / Shutterstock.com

Zatímco v Čechách se považuje za jednu z nejdůležitějších plodin pšenice, v Jižní Americe je to maniok, který tam sytí jak lidi, tak i hospodářská zvířata. V tuzemsku o něm mnoho lidí ještě neslyšelo, přitom se jedná o jednu z nejdůležitějších potravin lidstva, které se každý rok vypěstuje přes 160 milionů tun. Maniok je velmi výživný, má toho dost společného s brambory a má příjemnou nasládlou chuť. Jedná se o velmi významný zdroj živin, který disponuje i řadou léčivých vlastností.

Přečtěte si také

Káva už nevydělává? Starbucks by mohl opustit Velkou Británii
Káva už nevydělává? Starbucks by mohl opustit Velkou Británii

Co je to maniok?

Jeho celý název je maniok jedlý a narazíte na něj také pod označením tapioka, cassava nebo yuca. Stejně jako u brambor, tak i u manioku se konzumují hlízy. Jsou dlouhé 20–100 cm a mohou vážit i 2 kilogramy. Nejde o žádnou malou bylinu, keř manioku může dorůst až do výšky 5 metrů. Roste výhradně v tropických až subtropických oblastech, takže pokud byste ho chtěli pěstovat i u nás, neobejdete se bez vyhřívaného skleníku. Keř je velmi krásný, má dlouhé řapíkaté listy a barevné květy, které hrají v barvách od žluté do červené.

Když neseženete maniok, sáhněte po bramborách v akci

Na konci květenství maniok vyplodí malou tobolku plnou semen, která praskne a vymrští semena do okolí. Kromě hlíz jsou na této rostlině jedlé i její listy, které jsou bohaté na vitamíny i minerály. Jelikož má nasládlou chuť, někdy se nesprávně označuje jako sladké brambory, což je ovšem označení pro batáty.

Nejedná se o žádný nový objev, lidé maniok využívají už přes 6000 let. Dnes se pěstuje v tropických a subtropických oblastech Jižní Ameriky, Afriky a Asie. V Africe se stal dokonce důležitou plodinou, která byla vyšlechtěna, aby odolávala suchu.

Maniok na korbě Cat Act Art / Shutterstock.com

Co obsahuje maniok a na co se používá?

Na maniok dnes běžně narazíte v obchodech a před použitím je vhodné vědět, jak ho zpracovat. Hořké hlízy obsahují prudce jedovatý kyanovodík, a abyste ho odstranili, je třeba maniok uvařit. Následně ho můžete rozemlít a použít k široké škále účelů. Ačkoliv se vzácně objeví i v nabídce běžných řetězců, nejlépe se kupuje online nebo na trzích. Kromě hlíz můžete běžně koupit i maniokovou mouku nebo strouhaný a předvařený maniok.

Jeho hlízy můžete také smažit a péct. Používá se stejným způsobem jako brambory, takže s ním můžete zahušťovat omáčky, polévky a může se použít jako příloha. Manioková mouka se používá jako běžná mouka a můžete z ní udělat třeba placky nebo těsto pro sladké a slané recepty. V Jižní Americe narazíte běžně i na alkohol z manioku, od piva až po tvrdé pití.

Co léčí maniok?

Podpora hubnutí – Je bohatý na vlákninu, takže je tou správnou volbou, pokud se nemůžete dočkat, až zhubnete. Dokáže navodit pocit sytosti na delší dobu, snižuje se tak potřeba neustále něco konzumovat.

Léčí migrény – Přítomnost vitaminu B2 a riboflavinu v hlízách je užitečná při léčbě bolestí hlavy a migrén.

Zlepšuje trávení – Obsažená nerozpustná vláknina pomáhá zlepšovat váš trávicí systém tím, že absorbuje všechny jedy uložené ve střevech a také snižuje záněty v zažívacím traktu.

Léčí průjem – Antioxidační vlastnosti kořenů mohou pomoci s řídkou stolicí. Pokud trpíte průjmem, povařte kořeny jednu hodinu ve vodě a konzumujte je. To vám pomůže zbavit se bakterií, které způsobují žaludeční potíže, a také zmírní příznaky průjmu.

Upravený maniok připravený ke konzumaci WS-Studio / Shutterstock.com

Lepší zrak – Tato zelenina je plná vitamínu A, který může pomoci zlepšit váš zrak a může také zabránit slepotě nebo špatnému vidění.

Hojí rány – Stonky, listy a kořeny jsou užitečné při léčbě ran. Kořeny mohou pomoci zabránit infekci ran a urychlit hojení.

Čistí od červů – Konzumace kořenů vám může pomoci zbavit se červů ve vašem žaludku a ve střevech.

Zvyšuje chuť k jídlu – Sacharidy a vláknina v manioku hrají důležitou roli při znovunabytí chuti k jídlu. Pokud se cítíte slabí a nemáte chuť k jídlu, možná z emocionálních nebo fyzických důvodů, zkuste do svého jídelníčku zařadit pár kousků manioku.

Zvyšuje energii – Jelikož je bohatý na sacharidy, jedlé hlízy jsou velmi užitečné pro okamžité zvýšení vaší energie.