5 tipů na dárky pro seniory aneb čím na Vánoce potěšit babičku a dědečka

Manželé seniorského věku si předávají vánoční dárky a smějí se Canva

Nevíte, čím obdarovat seniora? Poradíme vám, které dárky babičce i dědečkovi zaručeně vykouzlí úsměv na tváři. Darujte letos praktičnost – udělat radost je tak snadné! Tady je 5 skvělých tipů na dárky pro seniory.

Přečtěte si také

Tipy, jak umýt a vyleštit okna beze šmouh. Které čističe jsou nejlepší?
Tipy, jak umýt a vyleštit okna beze šmouh. Které čističe jsou nejlepší?

Obdarovat seniory nemusí být těžké, i když se to tak na první pohled mnohdy zdá. Prarodiče většinou mají vše, co k životu potřebují, potěší je však praktické dárky, bez kterých se neobejdou. Které to jsou?

Usnadněte čtení

Máte babičku či dědečka, kteří rádi čtou? Pokud jim zrak neslouží tak dobře jako dříve, bude se jim hodit praktická čtecí lupa se světlem nebo elektronická čtečka, která umožňuje nejen podsvícení displeje, ale také zvětšení písmen tak, aby čtení bylo hračka.

Další možností je chytrý telefon – audioknihy jsou ideální pro odpočinek kdykoli během dne. A vlastně nejen pro seniory. Darujte možnost užívat si dál oblíbené knihy – vášniví čtenáři si praktický dárek zamilují.

Myslete na zdraví svých prarodičů

Tipy z Kupi:

  • Krásný termofor Toro najdete v Kitosu za 159 Kč až do 31. 12. Je zdobený zimním motivem – potěší také na pohled.
  • Dárkovou kazetu kosmetiky Pro dědečka najdete v prodejnách Uni Hobby za 139 Kč. Akce platí do konce roku.
  • Za 130 Kč najdete v Globusu krásné dámské pyžamové kalhoty Prego. Akce platí do 24. 12.
  • Radost pod stromečkem udělá i tlakoměr Veroval. V lékárnách Magistra stojí 1 589 Kč a v lékárnách EUC ho členové klubu seženou za 1 669 Kč. Obě nabídky jsou platné do konce prosince.
  • Do Štědrého dne můžete pořídit digitální fotorámeček Sencor SDF 782 v Globusu za 1 599 Kč. Ať mají babička s dědečkem své blízké stále na očích.
Žena a muž staršího věku se smějí před vánočním stromkem a výzdobou. Žena se dívá na svůj zabalený dárek Canva

Chůze jako v bavlnce

Senioři mohou být aktivní lidé, kteří rádi vyrážejí na túry, a to dokonce za každého počasí. Pro bezpečnou a komfortní chůzi opatřete babičce a dědečkovi trekingové hole. Chůze v jejich doprovodu má zdravotní benefity, a navíc jsou hůlky skvělou oporou v jakémkoli terénu.

Jsou vhodné i v případě, že seniora chcete rozpohybovat na pravidelných krátkých procházkách. Ukažte milovaným, že procházky v přírodě mohou být každodenní realitou, a užijte si čas třeba společně.

Čas na relaxaci?

Ano, senioři nemají tolik energie jako dříve, proto je důležité dopřát jim hodně času pro sebe. Jak jim takové chvíle zpříjemnit? Třeba pomocí masážních pomůcek, vaničky na nohy, akupresurní podložky nebo hřejivé elektrické dečky.

Babička si zaslouží odpočinek v teple, dědeček si vychutná masáž nohou. Jak ale přijít na to, co by se hodilo právě vašim milovaným? Prostě a jednoduše se zeptejte – a o skvělý dárek bude postaráno.

Manželský pár seniorského věku popíjí čaj a usmívá se Canva

Pro klidnější spánek

Starší lidé mívají potíže se spánkem. Jak jim tedy pomoci? Pod stromečkem mohou najít nejen oblíbené bylinkové čaje pro uklidnění, ale také kvalitní noční úbor a povlečení. Chcete investovat více? Pak je to nejlepší, co můžete udělat, pořídit kvalitní ortopedickou matraci – vyšší, aby se seniorům lépe vstávalo. A aby dárek vypadal stylově? Vymyslete pro babičku a dědečka box pro klidnější spánek. Uvidíte, že zabodujete.

Tip: V Penny Marketu se aktuálně sbírají samolepky na polštáře a přkrývky!

Dárkovou kazetu s bylinným čajem seženete levně

Čas na společnou zábavu

A to nejlepší na konec? Praktické a zábavné. Interaktivní hry a knihy pro seniory, díky kterým si můžete užít vyprávění babičky a dědečka – vzpomínky na staré časy. Tohle vlastně není jen tak ledajaký dárek, to je váš čas. Čas, který si vychutnáte spolu a s úsměvem. Dárek k nezaplacení.