Český e-shop Mall kupují Poláci. Allegro převezme také kurýrní firmu WeDo

Muž drží v ruce mobilní telefon s aplikací Mall Kupi.cz / Canva

Polská společnost Allegro oznámila převzetí stoprocentního podílu v české skupině e-shopů Mall Group a kurýrní firmě WeDo. Polský gigant za ně zaplatí přibližně 24,7 miliardy korun, uvedla dnes v tiskové zprávě společnost Rockaway Capital, která je spolu s investičními skupinami PPF a EC Investments dosavadním spoluvlastníkem Mall Group. Do té patří vedle internetového tržiště Mall také například e-shop s elektronikou CZC.cz.

Přečtěte si také

Přibývá podvodů na samoobslužných pokladnách, obchody jsou často bezradné
Přibývá podvodů na samoobslužných pokladnách, obchody jsou často bezradné

„Pro skupinu Rockaway Capital je to největší obchod v její historii a zároveň vyvrcholení příběhu, který jsme začali psát v roce 2014, kdy jsme vsadili na oblast e-commerce a začali budovat tehdy ještě E-commerce Holding,” sdělil zakladatel Rockaway Capital Jakub Havrlant.

Pátý největší obchod v Česku za posledních 10 let

Polské Allegro za koupi Mall Group a WeDo zaplatí cenu 881 milionů eur (22,3 mld. Kč). Konečná cena se ale může vyšplhat nahoru až o dalších pár desítek milionů eur v závislosti na výkonnost Mall Group.

Mall poprvé v zisku

Z dat Mall Group vyplývá, že v obchodním roce končícím letos 31. března skončila poprvé v zisku, když zvýšila svůj obrat o 26 % na 20,7 miliardy korun. Meziročně o 31 % si Mall Group polepšil také v počtu objednávek, kterých bylo zhruba 14 milionů.

Polská společnost získá tímto obchodem skupinu Mall Group a logistická aktiva společnosti WeDo nejen v Česku, ale také na Slovensku, Slovinsku, Chorvatsku, v Maďarsku a Polsku. Už v minulosti byly ze skupiny Mall Group vyčleněny společnosti Vivantis, Mall Pay či Mall.TV a také Košík.cz, kterých se transakce netýká.

Kurýrní firma WeDO má za sebou rok v Česku

Když loni na podzim vznikla nová kurýrní firma WeDo, měla nahradit tehdejší kurýrní službu InTime a podpořit sítě výdejních míst Uloženka. Podle zástupců společnosti přepravila během uplynulého roku téměř 10 milionů zásilek.