Mráz neznamená konec sportování! Co můžete dělat během chladných dní?

Zima pro běh není překážkou.

Patříte do skupiny lidí, které špatné počasí od sportu odpuzuje? Nezoufejte! Máme pro vás několik tipů, jak si můžete užít pohyb i za špatného počasí, případně, jakým sportům se můžete věnovat i přes nepřízeň teploty. Co si vyberete vy?

Přečtěte si také

Coca-Cola Zero změní chuť a vzhled: Během 4 let už podruhé. Na vině je kritika lidí, kterým nechutná
Coca-Cola Zero změní chuť a vzhled: Během 4 let už podruhé. Na vině je kritika lidí, kterým nechutná

Jaké máte možnosti?

Existuje hned několik variant, které máte na výběr. Zacvičte si doma. Máte-li dostatek místa, budete potřebovat jen minimum pomůcek, a zasportujete si bez nutnosti někam chodit. Venku lze celoročně provozovat například běh, případně rychlá chůze. Další variantou je fitness centrum, kde poznáte nové lidi a budete motivováni výkony svých kolegů. Záleží tedy jen na tom, která možnost vám nejvíce vyhovuje.

Proč si zvolit běhání?

Běh je pro lidské tělo přirozeným pohybem. Nejen, že si pročistíte hlavu, nasajete čerstvý vzduch, ale také se protáhnete. Při správně zvolené technice zhubnete, případně zlepšíte svou fyzickou kondici.

 Při správně zvolené technice běhu zhubnete, nebo naopak zlepšíte svou fyzickou kondici.

Běžte na to správně

Abyste mohli účinně sportovat, potřebujete správné vybavení. Cílem není koupit to nejdražší. Hlavním měřítkem je vhodnost pomůcek. Můžete běhat v teniskách a vdechovat při tom ledový vzduch. Ale v kvalitní běžecké obuvi a se šátkem přes ústa se vám určitě poběží lépe.

Tip: Značka Tchibo nabízí celou škálu doplňků, které vám běhání usnadní. Například běžecké rukavice Tchibo, které ochrání vaše prsty. Nezapomeňte ani na multifunkční šátek Tchibo, jenž zahřeje krk a umožní komfortnější dýchání. Oba výrobky pořídíte za 179 Kč v prodejnách Albert. Akce končí v úterý 12. 11.

Raději pohyb doma? Není problém!

Cvičení doma má řadu výhod. Nemusíte se nikam hnát a všechno máte po ruce. Zároveň si ušetříte cestu mrazem do fitness centra, peníze za vstupné a fůru času. A nebo třeba nesnášíte běh. Ať jste se našli v kterékoli kategorii, jistě oceníte pomůcky, které vám cvičení usnadní.

Pořiďte si šikovné pomůcky

Posilování s vlastní vahou je ideální pro začátečníky, kteří se teprve snaží vybudovat prvotní svalovou hmotu nebo chtějí zvýšit svou kondici. Později to však již může být nuda. Je proto vhodné pořídit si např. gumu na cvičení, činky, případně overball.

Alternativou je rotoped. Zabere sice víc místa, ale nabízí efektivní způsob pohybu. Nastavte požadovanou zátěž a pusťte se do práce! Během tréninku navíc v pohodlí domova zhlédnete oblíbený film či seriál a zároveň uděláte něco pro své tělo. V e-shopu Lidl koupíte rotoped značky Crivit za akční cenu 4 990 Kč. Akce končí 27. 10.

Zacvičte si v pohodlí domova s malými činkami.

Hurá do fitness centra

I ve fitness centru jistě oceníte kvalitní pomocníky. Kromě vhodně zvolené výživy a pohodlného oblečení nimi mohou být chytré náramky. Změří váš tep, spálené kalorie, vzdálenost, kterou jste ušli, případně míru stresu. Náramek nebo hodinky hravě propojíte se svým mobilním telefonem, takže navíc snadno poznáte, že vám právě někdo volá. Pracujete na efektivním zhubnutí? Náramek počítající spálené kalorie vám přijde vhod!

Tip: Vyzkoušejte chytrý náramek Xiaomi Mi Band 4. V obchodech Euronics ho koupíte za akční cenu 1 190,- Kč. Obvyklá cena se pohybuje okolo 1 300 Kč. Alternativou je náramek Samsung Galaxy Fit, který běžně stojí 2 590 korun, v akci jej ale seženete již okolo 2 000 Kč.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz