Co s rajčaty, která nestačila dozrát? Vyzkoušejte 3 způsoby, jak je doma nechat zčervenat

Keříky s nedozrálými rajčaty Freepik

Září a začátek října je před podzimními lijáky a prvními mrazíky posledním obdobím, kdy sklízet letošní úrodu rajčat. Pokud vám některá dozrát nestihla a keříky máte obsypané nazelenalými plody, rozhodně nevěšte hlavu. Rajčata dokážou poměrně dobře zčervenat i otrhaná. Jakými způsoby je můžete nechat dozrát, jak tento proces urychlit a jsou nezralá zelená rajčata opravdu jedovatá?

Přečtěte si také

Lidé vykupují kapalinu AdBlue: hrozí akutní nedostatek a kolaps dopravy
Lidé vykupují kapalinu AdBlue: hrozí akutní nedostatek a kolaps dopravy

Rajčata vám doma dozrají v temnu i na světle

Dozrát doma můžete nechat všechna rajčata, která jsou neporušená, nenamrzlá a nejsou napadená plísní. Existuje několik způsobů, jak na to. Některé z nich dokonce nevyžadují přítomnost světla, protože rajčata zvládnou dozrát i bez něj, a nebudou vám proto ani zabírat místo v kuchyni nebo u oken.

Nezapomeňte plody během dozrávání čas od času zkontrolovat, zda některý z nich nezačal plesnivět nebo hnít. Chcete-li zrání zelených rajčat urychlit, přidejte k nim do krabice nebo přepravky zralé jablko nebo banán. Tyto druhy ovoce mají vyšší obsah ethylenu, který podporuje dozrávání.

Bedna se zelenými rajčaty Uriel Mont / Pexels

3 způsoby, jak nechat utržená rajčata dozrát

  1. Zavěšená: Větvičku nebo špičku keře s plody zavěste vzhůru nohama v teplé a světlé místnosti. Dojít takto můžete nechat celý keřík vytržený i s kořeny. Jak budou plody postupně červenat, sklízejte je i se stopkou, déle vydrží.
  2. V krabici v temnu: Rajčata naskládejte do krabice nebo vyšší přepravky tak, aby byla stopkou nahoru. Nádobu přikryjte (v případě přepravky např. utěrkou nebo novinami) a umístěte doma na několik dní na temné a suché místo, kde se teplota pohybuje kolem 18–20 °C. Máte-li doma teplejší chodbu nebo vytápěný sklep, klidně krabici s rajčaty umístěte tam. Na menší rajčátka můžete také použít plata od vajec a do každého důlku umístit jeden plod.
  3. V přepravce u okna: Rajčata vyskládejte do nízké přepravky, lísky či bedýnky vystlané pečicím papírem nebo novinami. Plody rovnejte pouze do jedné vrstvy, aby se vám snáze kontrolovaly bez velkého přehrabování. Přepravku přikryjte navlhčenou utěrkou a postavte do blízkosti okna.

Přidejte je sobě či dětem ke svačině

Kam zajít pro čerstvé kousky?

Pokud se vám nechce na červená rajčátka čekat, pro ta zralá keříková i cherry můžete zatím vyrazit do obchodů.

  • Pro keříková rajčata si skočte do Albertu, kde je až do úterý 21. 9. najdete za super cenu 29,90 Kč/500g balení.
  • Za stejnou cenu mají nyní půlkilové balení koktejlových rajčat také maloobchodní prodejny JIP (akce platí do neděle 26. 9.).
  • Levněji pořídíte i cherry rajčátka. Za nejnižší cenu na vás čekají v Bille: vaničku 250 g koupíte se 43% slevou jen za 16,90 Kč (platí do úterý 21. 9.) nebo v Penny: 500g balení vyjde s 50% slevou na 29,90 Kč (platí do středy 22. 9.).
Sklenice s naloženými zelenými rajčaty Edward Howell / Unsplash

Jsou zelená rajčata opravdu jedovatá?

Pokud jste někdy slyšeli, že podobně jako například brambory jsou nedozrálá rajčata toxická a mohou způsobovat otravu, je to sice pravda, ale pouze při pozření opravdu velkého množství. Zelené plody totiž obsahují látku solanin, které bychom museli snít asi 400 mg, aby měla na náš organismus fatální vliv, nebo 25 mg, aby se projevily nepříjemnosti jako nevolnost, zvracení a žaludeční křeče.

Jedno mírně nedozrálé rajče ovšem obsahuje asi jen 2 mg solaninu, a proto se nemusíte rajčat dodatečně dozrávaných v domácích podmínkách vůbec bát. Teplenou úpravou nebo fermentací se navíc množství solaninu snižuje, takže pokud si z takových plodů vytvoříte nejrůznější vařené, pečené či kvašené lahůdky, vůbec nic vám nehrozí.

Dozrávající rajčata jsou skvělá do kečupů i pro nakládání

I lehce nedozrálá rajčata můžete zužitkovat do mnoha pokrmů. Připravíte z nich domácí kečupy, salsy nebo čatní, hodí se do zeleninových jídel i při pečení pod maso. Výborná jsou smažená kolečka rajčat v těstíčku a jak jsme již zmínili, ideálně se tyto plody hodí pro domácí nakládání. Mléčné kvašení neboli fermentace jim propůjčí zajímavou chuť, a úrodu plnou vitamínů a zdraví prospěšných látek si navíc tímto způsobem uchováte i na sychravé podzimní dny.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz