Nevíte si rady s valentýnským překvapením? Ovládněte večer láskyplnou masáží

Muž masíruje ženu na pohovce a za nimi jsou balonky ve tvaru srdce Motortion Films / Shutterstock.com

Svátek zamilovaných se nezadržitelně blíží. Co ale naplánovat, pokud vás neláká strávit večer ve veřejném wellness centru, kde si odpočinete ve vířivce nebo při masáži. Nezoufejte, jen u čokoládové bonboniéry rozhodně skončit nemusíte. Romantickou masáž podobnou té ze salonu zvládnete i doma. Poradíme vám, jak na to.

Přečtěte si také

Které potraviny můžete jíst i prošlé?
Které potraviny můžete jíst i prošlé?

Vytvořte láskyplnou atmosféru

Svíčky a příjemná vůně

Není nic romantičtějšího než světlo svíčky, které působí teple a útulně, natož pak, když zvolíte ty parfemované – vyberte si oblíbenou vůni a zapojte do hry další smysly. Nedoporučujeme dusivé ani těžké vůně, působí totiž rušivě a mohou způsobovat bolest hlavy.

Svíčky lze také nahradit nebo doplnit aromalampou s oblíbeným éterickým olejíčkem. Pokud zatím žádnou nemáte, můžete si ji domů pořídit jako dárek. Jejímu kouzlu určitě propadnete i jindy než jen na Valentýna.

Nezapomeňte si zajít pro ručník v akci

Měkký ručník nebo prostěradlo

Domácí romantická masáž určitě nebude probíhat v oblečení. Pošlete partnera, aby si omotal boky ručníkem nebo prostěradlem, které jste předem nahřáli – případně, pokud vám to vyhovuje, můžete i ručník či prostěradlo vynechat.

Příjemná hudba

Zde určitě vsaďte na svůj pocit – nemusíte pouštět soundtrack z Titanicu nebo jiné sladké vypalovačky, vyberte zkrátka songy, které máte nejraději a vytvořte z nich playlist, který nenásilně doplní atmosféru. Žádná hudba vás nenapadá? Nebojte, na YouTube nebo Spotify najdete celé kompilace k přehrání.

Dva lidé v županu drží srdíčka v ruce Kamil Macniak / Shutterstock.com

Masážní olej a další pomocníci

K masáži patří voňavé oleje, které rozproudí smysly – a k jejichž výběru se ještě dostaneme. Zapojit můžete ale i jiné vybavení. Napjatým zádům uleví například teplý ručník a na krční páteř lze použít různé masážní válečky, které běžně nabízí každá větší drogerie.

Jaký masážní olej vybrat?

Kvůli jedné masáži nemusíte kupovat profesionální masérský olej, postačí vám kvalitní rostlinný – skvělou volbou je třeba olivový nebo kokosový. Nepoužívejte příliš aromatické oleje, jako je sezamový nebo lněný, jejich vůně nemusí vyhovovat všem. V drogerii nebo některých lékárnách pak seženete také vonné esenciální oleje, které smícháte s těmi kuchyňskými.

  • Univerzální je levandule, která uvolňuje stres, mírní příznaky migrény a je všeobecně velmi oblíbená.
  • Eukalyptus zase uvolní dýchací cesty, ale může být pro někoho až příliš výrazný.

Než oleje smícháte, raději se partnera zeptejte, zda je mu vůně příjemná. Pokud se mu nelíbí, zůstaňte u čistého kuchyňského oleje. Esenciálních olejů používejte vždy jen pár kapek (jedná se o velmi silné bylinné koncentráty) a vždy se řiďte návodem na obalu.

Žena masíruje muže na posteli Lucky Business / Shutterstock.com

Návod na romantickou masáž

Nejprve navoďte příjemnou atmosféru – zapalte svíčky a požádejte partnera, aby si sundal oblečení a omotal se ručníkem. Nejezte k večeři nic mastného a těžkého, protože plný žaludek není při masáži nic příjemného.

Olej naberte do dlaní a zahřejte ho jimi, až poté začněte masírovat. Netlačte, spíše partnera hlaďte a vtírejte přitom olej do kůže. Nejste žádný specialista a nesnažíte se partnera narovnat ani mu vyléčit bolesti zad – jde o příjemný společný zážitek. Jemně se dotýkejte kůže, hlaďte a v napjatých místech jemně přitlačte.

Nesledujte hodiny. Masáž celého těla zabere klidně celou hodinu, pokud však budete netrpělivě sledovat hodinky, pro masírovaného to nebude nic příjemného a bude mít pocit, že to chcete mít rychle za sebou.

Vyberte si ten správný masážní olej

Pár bezpečnostních tipů na závěr

  • Kápněte nejprve partnerovi olej na předloktí a počkejte chvíli na reakci kůže. Je důležité zjistit, jestli není na masážní olej alergický. Zakončit romantickou masáž na pohotovosti totiž určitě nechcete.
  • Nevrhejte se na partnera s přehnanou vervou. Vaším cílem není náprava zad, nejste žádný fyzioterapeut nebo masér a snadno můžete nešetrným hnětením spíše uškodit.
  • Do ničeho nenuťte sebe ani svého partnera, a pokud se necítíte dobře, řekněte to. Komunikace je důležitá a zejména v začátcích vztahu se může váš protějšek stydět. Snažíte se vytvořit příjemný zážitek, nikoliv trauma na celý život.