Velká konkurence obchodů Kik a Pepco: Řetězec Action otevřel své prodejny v Česku

Nové prodejny Action již vítají zákazníky v České republice Action.com

Hradec králové a Kladno. To jsou města, ve kterých byly otevřeny první nové pobočky obchodního řetězce Action, který nabízí nepotravinářské zboží, podobně jako konkurenti Pepco a Kik. Další pobočky následují – tři prodejny už otevřely také v Moravskoslezském kraji. Nový prodejce na českém trhu nabízí širokou škálu více než 6 000 produktů, přičemž přinejmenším 1 500 z nich stojí méně než 25 Kč. Dvě třetiny sortimentu Action se neustále mění, každý týden je v prodejnách 150 nových položek.

Přečtěte si také

Honí vás mlsná, kterou nedokážete zkrotit? Tipy, jak se zbavit chutí na sladké

Produkty pro celou rodinu

Hlavními konkurenty prodejen Action jsou obchody Kik nebo Pepco – Action totiž nabízí podobné zboží. V prodejnách můžete pořídit nejen rozmanité věci do domácnosti, ale také hračky nebo krmivo pro domácí mazlíčky.

Plánované otevření poboček mělo vedení společnosti oznámit už na začátku roku s termínem na měsíc duben, kvůli pandemii ovšem došlo k posunutí.

„Podobně jako jiné firmy, i my jsme museli své letošní plány přizpůsobit situaci s koronavirem. Nyní však úspěšně naplňujeme původní plán naší expanze v České republice a v krátké době zde otevřeme celkově pět našich prodejen,“ řekl generální ředitel společnosti Sander van der Laan.

Neustálý výběr

V srpnu došlo k otevření prodejen v Kladně a v Hradci Králové, 3. září pak ve Frýdku Místku a Opavě, 10. září v Ostravě. Každá z prodejen zaměstná zhruba 15 zaměstnanců. Řetězec kromě tuzemska působí také v Německu, Nizozemsku, Belgii, Polsku, Rakousku, ve Francii a Lucembursku.

Podle generálního ředitele je Česko ideální cílovou destinací. Atraktivní cílová země jsme údajně proto, že sousedíme s trhy, kde Action již působí. Kromě snadné integrace však podle vedení společnosti naši zákazníci zohledňují poměr kvality a ceny.

V Action na zákazníky čeká i oblíbené sezónní zboží za příznivé ceny Action

Až 6 000 produktů budou moci zákazníci nakoupit v nově otevřených prodejnách Action. Zhruba třetinu z nich navíc bude řetězec nabízet za atraktivní ceny – dokonce nižší než 25 Kč. Zajímavé pro nakupující může být také fakt, že v Action se pravidelně dvě třetiny sortimentu mění. Každý týden se zákazníci mohou těšit na zhruba 150 nových položek k zakoupení.