Zamilujte se – prázdniny na paddleboardu. Sport pro každého!

Opalování na hladině vody? Jedině na prkně!

Hodí se na rybník, jezero, moře i řeku, do vln i proudu, na klidnou i rozbouřenou vodu. Díky variabilitě si s ním vyhraje každý – od dětí po sportu chtivé seniory nebo adrenalinové nadšence. Oblíbený a stále se rozrůstající paddleboarding neminul ani tuzemsko. Aby také ano, když jde o úžasnou možnost, jak si vyčistit hlavu od starostí a přitom se ještě kochat nádhernou krajinou. Nejenže si vychutnáte přítomný okamžik – dokonce posílíte vnější i vnitřní svalstvo. A to už stojí za zkoušku!

Přečtěte si také

5 signálů, že jste ve fázi přechozeného vztahu
5 signálů, že jste ve fázi přechozeného vztahu

Sport pro každého – paddleboarding. Že jste o něm ještě neslyšeli? Stand Up Paddle neboli SUP vznikl na Havaji – původně dlouhé surfařské prkno s pádlem sloužilo pro výuku surfování. Dnes jde o poměrně variabilní sport, vhodný k rekreaci i získání adrenalinu. Navíc je vhodný pro všechny věkové kategorie – přesvědčte se sami.

Pádlo a prkno?

Základem pro provozování paddleboardingu jsou dvě věci – board a pádlo. Paddleboard je k dostání v pevné nebo nafukovací podobě. Bydlíte v bytě a chcete si vychutnat rekreační pádlování ve stoje? Pak můžete volit stabilní nafukovací sadu, která je navíc skladná. Volitelné jsou pak další doplňky – neopren, neoprenová obuv nebo třeba záchranná vesta pro malé nadšence. Co však rozhodně nezapomenout, to je opalovací krém a pokrývka hlavy. A můžete vyrazit!

TIP: Celodenní piknik u vody? O zábavu se postará paddleboard, o ten zbytek dobroty, které zabalíte do piknikového koše. Léto může začít!

Na klidnou vodu mohou vyrazit mladí i starší. Dokonce i mazlíčci.

Na vlny i na řeku

Ti, kdo mají raději adrenalinovější jízdu, uvítají možnost vyřádit se ve vlnách oceánu nebo v zurčícím proudu řeky. I takto se dá paddleboard využít – ovšem náročnější sport je pro zkušenější sportovce, kteří mají pro strach uděláno. 

Ať dovolená začne

Jestliže jste na paddleboardu nikdy nestáli, doporučujeme vyzkoušet si tuto báječnou činnost – třeba na dovolené. Takové pádlování na klidné hladině moře má něco do sebe – a rozhodně se nemusíte bát, že se neopálíte. Někteří šikovnější na těchto dlouhých prknech cvičí třeba jógu. Je libo stojku na hlavě, ale na hladině vody? I to je možné. Stejně tak se dá surfovat na vlnách. Paddleboard je již dostupný sport pro celou rodinu – pádlovat se navíc dá ve stoje i vsedě – stačí pořídit oboustranné pádlo jako třeba na kajak. Nemusíte si hned kupovat celou výbavu, kompletní vybavení se dá půjčit u nás, ale i v přímořských letoviscích. A vyrazit můžete hned – tak kam to bude?

Dávejte pozor na neznačkové paddleboardy, které se svými vlastnostmi nemohou rovnat těm z naší nabídky. Kvalitní paddleboardy se většinou vyznačují tím, že:

  • skvěle drží tvar
  • jsou velmi pevné
  • snadno kloužou po vodní hladině
  • přes ventil či jiné spoje neupouští vzduch
  • jsou vysoce odolné
Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz