Zamilujte se – prázdniny na paddleboardu. Sport pro každého!

Opalování na hladině vody? Jedině na prkně!

Hodí se na rybník, jezero, moře i řeku, do vln i proudu, na klidnou i rozbouřenou vodu. Díky variabilitě si s ním vyhraje každý – od dětí po sportu chtivé seniory nebo adrenalinové nadšence. Oblíbený a stále se rozrůstající paddleboarding neminul ani tuzemsko. Aby také ano, když jde o úžasnou možnost, jak si vyčistit hlavu od starostí a přitom se ještě kochat nádhernou krajinou. Nejenže si vychutnáte přítomný okamžik – dokonce posílíte vnější i vnitřní svalstvo. A to už stojí za zkoušku!

Přečtěte si také

Jaké trvanlivé potraviny je dobré mít vždy doma pro případ, že se dostanete do karantény
Jaké trvanlivé potraviny je dobré mít vždy doma pro případ, že se dostanete do karantény

Sport pro každého – paddleboarding. Že jste o něm ještě neslyšeli? Stand Up Paddle neboli SUP vznikl na Havaji – původně dlouhé surfařské prkno s pádlem sloužilo pro výuku surfování. Dnes jde o poměrně variabilní sport, vhodný k rekreaci i získání adrenalinu. Navíc je vhodný pro všechny věkové kategorie – přesvědčte se sami.

Pádlo a prkno?

Základem pro provozování paddleboardingu jsou dvě věci – board a pádlo. Paddleboard je k dostání v pevné nebo nafukovací podobě. Bydlíte v bytě a chcete si vychutnat rekreační pádlování ve stoje? Pak můžete volit stabilní nafukovací sadu, která je navíc skladná. Volitelné jsou pak další doplňky – neopren, neoprenová obuv nebo třeba záchranná vesta pro malé nadšence. Co však rozhodně nezapomenout, to je opalovací krém a pokrývka hlavy. A můžete vyrazit!

TIP: Celodenní piknik u vody? O zábavu se postará paddleboard, o ten zbytek dobroty, které zabalíte do piknikového koše. Léto může začít!

Na klidnou vodu mohou vyrazit mladí i starší. Dokonce i mazlíčci.

Na vlny i na řeku

Ti, kdo mají raději adrenalinovější jízdu, uvítají možnost vyřádit se ve vlnách oceánu nebo v zurčícím proudu řeky. I takto se dá paddleboard využít – ovšem náročnější sport je pro zkušenější sportovce, kteří mají pro strach uděláno. 

Ať dovolená začne

Jestliže jste na paddleboardu nikdy nestáli, doporučujeme vyzkoušet si tuto báječnou činnost – třeba na dovolené. Takové pádlování na klidné hladině moře má něco do sebe – a rozhodně se nemusíte bát, že se neopálíte. Někteří šikovnější na těchto dlouhých prknech cvičí třeba jógu. Je libo stojku na hlavě, ale na hladině vody? I to je možné. Stejně tak se dá surfovat na vlnách. Paddleboard je již dostupný sport pro celou rodinu – pádlovat se navíc dá ve stoje i vsedě – stačí pořídit oboustranné pádlo jako třeba na kajak. Nemusíte si hned kupovat celou výbavu, kompletní vybavení se dá půjčit u nás, ale i v přímořských letoviscích. A vyrazit můžete hned – tak kam to bude?

Dávejte pozor na neznačkové paddleboardy, které se svými vlastnostmi nemohou rovnat těm z naší nabídky. Kvalitní paddleboardy se většinou vyznačují tím, že:

  • skvěle drží tvar
  • jsou velmi pevné
  • snadno kloužou po vodní hladině
  • přes ventil či jiné spoje neupouští vzduch
  • jsou vysoce odolné
Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz