Černé uhlí je skvělé na detoxikaci, vybělení zubů i redukci akné

Aktivní uhlí na akné, proti stárnutí i krásnou pleť

Víte, na co všechno se dá použít černé uhlí? Tento docela levný produkt, který zakoupíte v každé lékárně, má velkou spoustu využití. Podívejte se s námi, co vše se dá z aktivního uhlí vyrobit. 

Přečtěte si také

Dekorace na hroby, které vydrží déle než na Dušičky
Dekorace na hroby, které vydrží déle než na Dušičky

Aktivní uhlí neboli černé uhlí je vystaveno krátkodobě vysokým teplotám, zjemní se a pak je schopno zvýšit objem. 1 g aktivního uhlí pokryje plochu až 500 m². Aktivní černé uhlí na sebe dokáže skvěle navázat tělu škodlivé látky. Navazuje však na sebe i živiny a veškeré konzumované léky. Neužívejte jej proto 1 hodinu před a 2 hodiny po požití vašich léků, potravinových doplňků a výživné stravy. Jejich účinek by se opravdu výrazně snížil a vyšel by stolicí z těla ven.

První pomoc při otravě

Aktivní černé uhlí je přípravek s nejvyšším potenciálem absorbce požitých toxických látek. Skvěle se dá využít při prvních příznacích otravy jídlem, jako jsou třeba houby a při předávkování léky či drogami. Naváže na sebe až 60 % tělu nepřirozených látek ze žaludku.

Proti virózám

Aktivní černé uhlí se využívá při léčbě cholery, úplavice, ale i při nachlazení a viróze. Navazuje na sebe toxiny vylučované viry i bakteriemi, zlehčí průběh onemocnění a urychlí proces uzdravení.

Účinná detoxikace

Aktivní černé uhlí lze využít jako detoxikační prostředek pro trávící systém. Očistu těla v podobě kompletního půstu, prostřednictvím džusů, nebo jiného dietního režimu, začněte detoxikací pomocí dávky aktivního černé uhlí. Urychlíte proces odstranění toxických látek z těla.

Na zažívací potíže

Aktivní černé uhlí účinně naváže a eliminuje nadbytečné plyny ve střevech a zbaví vás plynatosti. Pokud vám nesedlo jídlo, použijte pár tablet a potíže zmizí. Používejte jej ale jen občas.

Na snížení cholesterolu, tuků, triglyceridů i kyseliny močové

Pravidelné preventivní užívání aktivního uhlí sníží hladinu škodlivého cholesterolu, tuků a triglyceridů v krevním řečišti. Úroveň triglyceridů zvyšuje konzumace sacharidů, jednoduchého cukru, alkoholu, kouření a nedostatek pohybu. Potěšíte srdce, játra a mozek. Pomáhá při dně a snižuje hladinu kyseliny močové.

Pro bělení zubů

Zuby se barví zejména díky konzumaci kávy, čaje a některých dalších potravin. Jednou týdně si zubním kartáčkem a aktivním uhlím vyčistěte zuby (můžete uhlí vmíchat do koksového oleje). Vaše zuby budou krásně bílé, dásně zdravé a dech svěží. 

Aktivní černé uhlí na detoxikaci

Proti stárnutí, pro omlazení

Aktivní černé uhlí zabránit určitým buněčným změnám úzce spojeným s procesem stárnutí. Zejména jde o játra, ledviny a nadledvinky. Můžete si jej naordinovat v pravidelných preventivních dávkách v podobě kúry - po konzultaci se svým lékařem. 

Proti akné

Udělejte si pleťovou masku z aktivního černého uhlí. Vyčistí pleť do hloubky, vytáhne z ní toxiny, přebytečný kožní maz a zabere proti akné. Pokožka bude jemná a zářivá. Uhlí má antibakteriální a protizánětlivé účinky, uleví zaneseným pórům a zbaví vás červených pupínků i černých teček.

Jak vyrobit doma masku z černého uhlí

K přípravě pleťové masky budete potřebovat pouze aktivní černé uhlí, které je běžně k dostání v lékárně a vodu. Aktivní uhlí rozdrťte na prášek, vložte do malé nádobky a postupně přidávejte vodu, tak aby vám vznikla hutná konzistence, která nebude stékat z obličeje. Před aplikací byste obličej měli nejprve napařit. Tím se otevřou póry a maska bude účinnější. V případě domácí masky ji nechte působit na obličeji po dobu 15 až 20 minut a poté ji z obličeje opláchněte vlažnou vodou. Na první pohled sice neuvidíte velké výsledky, ale při pravidelném používání působí stejným způsobem jako jeho konkurence z obchodu.  

Na mastné vlasy

Šampon s černým uhlím zabírá na mastné vlasy, odstraní nečistoty a zbytky stylingových přípravků. Vyčistí a zklidní pokožku hlavy a dodá vlasům větší objem.

Zmírňuje svědění po bodnutí a kousnutí hmyzem

Aktivní uhlí zmírní svědění a otok po bodnutí hmyzem, včetně vosy a včel. Prášek aktivního uhlí smíchejte s kokosovým olejem, namažte na postiženou oblast a převažte tkaninou.

Proti zápachu a potu

Aktivní uhlí eliminuje tělesný pach. Možná znáte speciální spodní prádlo s vlákny z aktivního uhlí. Seženete i ponožky nebo vložky do bot s aktivním uhlím, které sníží zápach z nohou. Eliminuje i nadměrné pocení. Deodoranty a antiperspiranty často obsahují aktivní uhlí. 

Přidat na Seznam.cz👈Přidejte si Kupi Magazín na homepage Seznamu!