Jak zabavit dítě v autě? Vychytávky, které vám ušetří nervy a zpříjemní cestování

Cestování s dětmi bývá někdy náročné Canva

Chystáte se na rodinnou dovolenou s malými dětmi? Už dopředu popřemýšlejte nad zábavou pro nejmenší – cesta tak rychle uteče i těm nejneposednějším dětem, zatímco vy se budete moci naplno věnovat řízení. Přinášíme několik tipů, jak potomky zabavit při dlouhých cestách a které vychytávky by rozhodně neměly chybět ve vašem autě.

Přečtěte si také

Proč se nedaří vaší vánoční hvězdě nebo kaktusu? Na vině je špatná zálivka a teplota
Proč se nedaří vaší vánoční hvězdě nebo kaktusu? Na vině je špatná zálivka a teplota

Interaktivní hračky jsou výhra

Děti je milují, a vy tím pádem při dlouhých cestách také! Interaktivní hračky jsou to pravé na cesty – knihy s magnety a nálepkami či oblékání papírových panenek mohou zabavit i ty nejmenší na dlouhou dobu. Mějte připravenou výzbroj řádného rodiče, abyste mohli být nerušeným řidičem.

Kreslení? No jasně!

Proč by si vaše děti nemohly v autě kreslit? Stačí pořídit magnetické tabulky, které se snadno mažou. Aby cesta utíkala jako po másle, zadejte dětem různé úkoly. Jaká zvířata mají nakreslit? Pokud vaše ratolesti tvoření milují, máte téměř vyhráno.

Tip: Interaktivní digitální zápisník SENCOR SXP 020 šetří nejen naše lesy, ale skvěle zabaví i vaše děti. Digitální zápisník je vybaven 8,5" displejem. Celá obrazovka se pak dá smazat jediným stisknutím tlačítka. Díky váze 110 g padne tabulka do každé dětské ručky a 4 silné magnety dobře drží na kovové ploše (SENCOR, cena 299 Kč). 

Interaktivní digitální zápisník SENCORSXP 020 šetří nejen naše lesy, ale skvěle zabaví i vaše děti SENCOR

Pohádku do oušek

Čas na pohádku? Zapomeňte na čtení, prostě a jednoduše dětem do auta vezměte oblíbenou audioknihu. Můžete ji pustit v reproduktoru, pokud však sami pohádku poslouchat nechcete, vybavte děti sluchátky. Příběh je na pár chvil zabaví, a možná dokonce ukolébá ke spánku.

Dobíjecí stanice do auta na zadní sedadlo

SENCOR SCH 360 je USB autonabíječka 4 v 1, která disponuje 2 výstupy na USB kabely, a poskytne tak šťávu řidiči i spolujezdci. Navíc má 1,5 metru dlouhý prodloužený přívod, který se dá připnout na zadní sedadlo auta a z něj mohou děti vzadu dobíjet další 2 přístroje najednou (SENCOR, cena 399 Kč). 

SENCOR SCH 360 je USB autonabíječka 4 v 1 SENCOR

Jízdenková hra

Kdo je připraven, není překvapen... nudou! Vyrobte dětem časové jízdenky podle počtu hodin jízdy. Jednotlivé kartičky připravte do organizéru nebo do pytlíku a každou hodinu vybírejte povinnou jízdenku. Za každou druhou jízdenku můžete nejmenší překvapit odměnou – mějte při ruce bonbony, obrázky, hry nebo jejich oblíbený nápoj. Děti se budou těšit, jak karty postupně ubývají.

I pravidelné svačinky mohou pomoci

Chcete mít na chvíli klid od nekonečných dotazů, kdy že už budete v cíli? Zkuste děti zabavit jídlem. I obyčejná svačina ve formě křupek, nakrájeného ovoce či jiných dobrot pomůže. Jídlo děti zabaví a kdo ví – třeba si pak na chvíli zdřímnou.

Svačinka do auta pro děti je důležitá, dejte jim to, co mají rády Canva

Krátká rozcvička

Během dlouhé a náročné jízdy nezapomínejte na přestávky. Pravidelnou zastávku můžete spojit s procházkou a krátkým cvičením, u kterého se společně nasmějete. Náš tip? Nechte děti, aby řídily vaši rozcvičku. Na to rozhodně jen tak nezapomenete!

Organizér je základ

Abyste jako rodič nemuseli neustále zastavovat a vybalovat dětem svačiny, hry a hračky, připravte vše do organizéru. Organizéry na zadní sedadla v kapsách snesou vše, co děti na dlouhou a nudnou cestu potřebují. Mohou tam najít knihy, hračky, jízdenky i milé balíčky s překvapením. Než se nadějete, budete... v cíli. Když se však dobře připravíte, bude i náročná cesta cílem. Alespoň pro ty nejmenší.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz