Že se po oleji tloustne? Chyba, dělá nás krásnějšími

Že se po oleji tloustne? Chyba, dělá nás krásnějšími. Canva

Oleje výrobci kosmetiky používají zejména jako základ pro regenerační a hydratační krémy. Můžete je ale použít i vy sami doma. Jaké jsou jejich konkrétní účinky?

Přečtěte si také

Cuketa 6x jinak. Nejoblíbenější recepty, které zvládne úplně každý
Cuketa 6x jinak. Nejoblíbenější recepty, které zvládne úplně každý

Olivový olej

Olivový olej obsahuje nenasycené mastné kyseliny i vitamíny A, D, K a E. Traduje se o něm, že prodlužuje mládí.

Jde o účinný regenerující balzám na vlasy a hodí se i na odličování. Stačí na odličovací tampon navlhčený teplou vodou kápnout pár kapek oleje.

Je skvělý jako olejová maska na pleť a na tělo. Pokožka po něm nebude mastná, protože se olej vsákne a udrží hydrataci.

Suché ruce a nehty, které se lámou a třepí, ponořte na 15 minut do misky s olejem. Ruce budou hebké a nehty pružnější.

Hodí se do kuchyně i koupelny

Kokosový olej

Vynikající je jako tělový balzám, který navíc krásně voní. Kokosový olej také díky hydratujícím účinkům skvěle pečuje i o atopickou pleť.

Jde o skvělé odličovadlo, které nahradí i hydratační krém. Hodí se jako maska na vlasy a když ho smícháte s jedlou sodou, je z něj pasta na zuby.

Je přírodní, šetrný, má antibakteriálními účinky a napomáhá v hojení akné, menších jizev i spálenin. Není proto divu, že kosmetika s kokosovým olejem je velmi oblíbená.

S oleji můžete pečovat o celé tělo. Canva

Ořechový olej

Olej z vlašských ořechů je lisovaný za studena z jader. Má lahodnou chuť a příjemně zlatavou barvu. Obsahuje cenné vitamíny B1, B2, B3, B6, C, E, F, vápník, železo, mangan, jód a zinek a dále také nenasycené mastné kyseliny, hlavně omega-3 a omega-6.

Tento silný antioxidant vyživuje nehty, posiluje vlasy, kterým dodává lesk, a hodí se i na mastnou pokožku. Dobře se vsakuje, je vhodný k masážím a přidává se do kosmetiky.

Vinný olej

Vinný olej se získává lisováním očištěných, vysušených a rozdrcených jadérek. Má žlutou až žlutozelenou barvu.

Antioxidant procyanidin, který obsahuje, minimalizuje působení průmyslem znečištěného vzduchu a dalších látek, antioxidant resveratrol zase zpomaluje stárnutí buněk. Používá se jako koupelový olej pro péči o pleť a na masáž těla. Regeneruje a hydratuje.

Díky kyselinám zvyšuje elasticitu kůže a redukuje vznik křečový žil i otoky. Olej pokožku vyživuje i ochraňuje a dá se použít i při holení.