Že se po oleji tloustne? Chyba, dělá nás krásnějšími

Že se po oleji tloustne? Chyba, dělá nás krásnějšími

Vyjmenované oleje výrobci kosmetiky používají zejména jako základ pro regenerační a hydratační krémy. Můžete je použít i vy sami doma. Jaké jsou jejich konkrétní účinky?

Přečtěte si také

Dračí ovoce neboli pitahaya připomíná dračí kůži a jen málokdo ví, jak jej správně jíst
Dračí ovoce neboli pitahaya připomíná dračí kůži a jen málokdo ví, jak jej správně jíst

Olivový olej

Olivový olej obsahuje nenasycené mastné kyseliny i vitamíny A, D, K a E. Traduje se, že prodlužuje mládí. Jde o výborný regenerující balzám na vlasy. Hodí se i na odličování. Na odličovací tampon navlhčený teplou vodou kápněte pár kapek oleje. Je skvělý jako olejová maska na pleť a na tělo. Pokožka nebude mastná, olej se vsákne a udrží hydrataci. Suché ruce a nehty, které se lámou a třepí, ponořte na 15 minut do misky s olejem. Ruce budou hebké a nehty pružnější.

Kokosový olej

Vynikající je jako tělový balzám, který navíc krásně voní. Kokosový olej díky hydrataci skvěle pečuje i o atopickou pleť. Vmasírujte jej ihned po koupeli. Jde o skvělé odličovadlo, které nahradí i hydratační krém. Skvělý je jako maska na vlasy. Když jej smícháte s jedlou sodou, je z něj skvělá pasta na zuby. Je přírodní, šetrný, má antibakteriálními účinky a hodí se na hojení akné, menších jizev i spálenin. Kosmetika s kokosovým olejem je velmi oblíbená. 

Kokos nejen báječně chutná, ale má i široké využití

Ořechový olej

Olej z vlašských ořechů je lisovaný za studena z jader. Má lahodnou chuť, ale také příjemně zlatavou barvu. Obsahuje cenné vitamíny B1, B2, B3, B6, C, E, F, má vysoký obsah vápníku, železa, manganu, jódu a zinku, obsahuje nenasycené mastné kyseliny, hlavně omega-3 a omega-6. Že jste to od našich ořechů nečekali? Silný antioxidant vyživuje nehty, posiluje vlasy, kterým dodává lesk a hodí se i na mastnou pokožku. Dobře se vsakuje, je skvělý k masážím a přidává se do kosmetických výrobků.

Vinný olej

Vinný olej se získává lisováním očištěných, vysušených a rozdrcených jadýrek. Má žlutou až žlutozelenou barvu. Antioxidant Procyanidin minimalizuje působení průmyslem znečištěného vzduchu a dalších látek. Antioxidant Resveratrol zpomaluje stárnutí buněk. Používá se jako koupelový olej pro péči o pleť a na masáž těla. Regeneruje a hydratuje pleť. Obsah kyselin zvyšuje elasticitu kůže. Redukuje vznik křečový žil a otoky. Olej pokožku vyživuje i ochraňuje a dá se použít i při holení.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz