Nakopněte hubnutí pomocí koření a čaje, budete překvapeni, jak to funguje

Šálky s čajem, talířek se zázvorem a plátky citronu, miska kurkumy a bylinky v květináči Canva

Toužíte zhubnout nebo alespoň zdravě nakopnout svůj metabolismus? Kromě pohybu a vyváženého stravování vám mohou pomoci také některé druhy koření a bylinek. Co vám pomůže rychleji se zbavit nadbytečných kilogramů, na co se hodí jaký čaj či jaké účinky dovedou mít nálevy z koření, to vše se dozvíte v tomto článku.

Přečtěte si také

Potraviny, které nás mohou uchránit před vážnými nemocemi
Potraviny, které nás mohou uchránit před vážnými nemocemi

Kouzlo hřejivé skořice

Milujete voňavou skořici? Právě toto oblíbené koření vás zahřeje – a ještě díky němu můžete začít hubnout. Podporuje totiž metabolismus a zabraňuje zbytečnému zadržování vody v těle.

Dopřejte si špetku skořice do ranní kávy nebo si uvařte skořicový čaj. Kousek skořice zalijte vroucí vodou, nechte 15 minut pod pokličkou louhovat a následně si šálek tohoto nálevu dopřejte před jídlem.

Zdravý zázvor

Zázvor je vhodný hlavně na nachlazení, má ale i řadu dalších efektů. Tento štiplavý kořen a čaj z něj připravený pomůže nastartovat vaše zažívání, stejně jako skořice vás i příjemně zahřeje, a ještě vám navíc protáhne dutiny.

Čerstvý zázvor v akci

I nápoje ze zázvoru je ideální dopřávat si před jídlem – nezapomeňte však, že při hubnutí je lepší vyhýbat se medu. Nálevy tedy pijte nejlépe pouze neslazené.

Sage/ETA konvice na čaj se sítkem na louhování Sage/ETA

Tip z Kupi.cz: Skvělým pomocníkem na čaje jsou louhovací konvice – mají sítko, do kterého dáte bylinky, kousky ovoce nebo třeba zmíněný kořen zázvoru. Vše pak jednoduše vytáhnete a nemusíte lovit z čaje zbytky ingrediencí. Pokud jste milovníkem čajů vyplatí se investovat do varné konvice se sítkem. Za nás doporučujeme třeba ty od značek Sage nebo ETA.

  • Rychlovarná konvice ETA Crystela Premium – 1 599 Kč
  • Čajovar SAGE STM700SHY – 4 590 Kč

Pro milovníky ostrého

Pokud milujete ostré chilli, jistě navíc oceníte i jeho blahodárné účinky. Pálivé červené papričky zlepšují trávení a opět dokážou poměrně slušně popostrčit metabolismus. Díky pravidelné konzumaci pokrmů s chilli se můžete rychleji zbavit nepříjemných tuků v oblasti břicha. Kromě toho toto koření podporuje i imunitu a působí jako zahřívací látka pro organismus. Prostě a jednoduše – mějte rádi ostrá jídla!

Není zelená jako zelená

Dalším krokem, který vám může pomoci zhubnout, je pravidelné pití matcha čaje. Tento silný zelený čaj v prášku je nesmírně bohatý na antioxidanty a bývá oslavován jako nástroj pro rychlé spalování tuků. Dále podporuje paměť, energii, hubnutí, a dokonce vám i pomůže projasnit pleť. A jelikož se dá pít teplý i studený, můžete si jej dopřávat prakticky kdykoliv.

Dřevěná krabička a vedle ní nasypaný černý čaj freepic.diller / Freepik

Nejstarší čaj světa

Znáte Pu Erh? Tento původem čínský černý čaj získávaný fermentací účinkuje na lidský organismus velmi pozitivně. Údajně pomáhá proti migrénám i klimakteriu, a kromě toho snižuje i hodnotu tuku v krvi. Jak tedy využít benefity tohoto silného čaje s báječnou zemitou chutí? Celý měsíc pijte alespoň dva jeho šálky denně – a výsledek vás jistě překvapí.

Lžičky s kurkumou a skořicí, v pozadí s kousky kořenu zázvoru Pixabay

Všestranná kurkuma

Poslední položkou, která by rozhodně neměla ve vašem redukčním jídelníčku chybět, je indická kurkuma. Ta totiž zmírňuje pocity hladu a chuti, spaluje tuky, zdravě nakopává metabolismus a má i detoxikační účinky. Její pravidelné užívání navíc ještě ke všemu bělí zuby – chcete-li si bělicí pastu připravit, smíchejte kurkumu s kokosovým olejem.

Objevte Indii i u sebe doma

Tip: Závěrem dodáme ještě tip na ranní hubnoucí nápoj – vlažnou vodu s citronem a kurkumou. Tento drink je protizánětlivý, detoxikační a má redukční účinky.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz