Bydlete stylově s knihami. Originální knihovny, které si vyrobíte sami

I odložené čtivo může být estetickou odzobou interiéru.

Jsou knihy vaší vášní? Pak jistě řešíte problematiku jejich ukládání v interiéru tak, aby nenarušily koncepci místnosti. Existuje mnoho originálních a neotřelých řešení, jak dát knihám v domácnosti dostatek úložného prostoru – a mnohdy z nich udělat dominantu domova. Inspirujte se našimi tipy, které s knihami ve vašem životě rozhodně počítají!

Přečtěte si také

Jak vybrat parní čistič: které funkce jsou důležité a jaký typ zvolit?
Jak vybrat parní čistič: které funkce jsou důležité a jaký typ zvolit?

Kouzelné hrátky s děliči

Potřebujete rozdělit prostor a zároveň nevíte, kam s knihami? Pak právě pro vás máme jedno řešení. Vsaďte na estetické otevřené dělící policové díly, které poslouží jako vzdušný rozdělující prvek místnosti. A nejen to – tato varianta unese všechny vaše oblíbené knihy a dekorace. Jaké jsou vlastně děliče a proč jsou výhodné? Nenaruší vzdušnost místnosti, oddělí dvě zóny v rámci jediného prostoru a vytvoří nový estetický úložný prostor. Kombinujte knihy, dekorace a boxy, kam uložíte drobnosti. Elegance výsledku vás překvapí!

Máte žebřík?

Opravdu se na to ptáme – máte žebřík? Takový starý dřevěný žebřík může být naprosto dokonalou knihovnou, věděli jste to? Ať už jej totiž připevníte na jednu ze stěn vertikálně nebo horizontálně, může posloužit jako unikátní knihovna. Žebřík připevněte s dostatečným odstupem od stěny, aby vznikl prostor pro vaše knihy. Stejně zafungují také klasické schůdky. Přidejte mezi jednotlivé schody police a vaše nová trojúhelníková knihovna je na světě. Stylové, že?

Policové díly mohou být elegantním úložným prostorem – ať už u stěny nebo v prostoru jako dělič místnosti.

Pro přímořské dojmy

Bydlíte jako pravý námořník? Inspiruje vás voda, moře nebo rybolov? Pak se vám možná bude líbit knihovna vytvořená ze staré loďky. Pokud si dokážete sehnat starou bárku a máte doma dostatek prostoru, můžete začít s její renovací. Natřít a vybavit policemi úplně stačí – a jedinečné úložiště zaujme na první pohled. Potěší malé i velké čtenáře.

Knižní strom

Pokud si chcete vyhrát a být skutečně originální, postačí vám pár dřevěných polic. Ty totiž můžete připevnit ke stěně rozvětveným způsobem, který připomíná strom. Tento způsob uložení knih vypadá zajímavě a hodí se kamkoli. Rozložení knih je hravé a výsledné dojmy jsou překvapivě estetické. Jak snadné!

Krabic není nikdy dost

Máte doma staré dřevěné krabice? Použijte je jako knihovničky. Několik různých krabic připevněných dnem ke zdi vytvoří zajímavý úložný prostor nejen na knihy. Tento nápad můžete kombinovat s barvami – hodí se i do dětského pokoje. Nakonec – i děti knihy milují.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz