Globus nabídne zákazníkům balíčky pekařských výrobků za symbolických 15 korun

Pekař držící tác čerstvě upečených štúdlů Globus

Je to patnáct let, kdy Globus začal provozovat vlastní pekařství a cukrářství. K příležitosti 15. výročí nabídnou pekaři Globusu novinku, kterou je chléb kovář, cukrářky zase připraví karamelový dort. Různé výrobky pak mohou zdarma zákazníci v patnácti hypermarketech Globus ochutnat od 29. září do 1. října. V nabídce budou také balíčky pekařských výrobků za symbolických 15 korun.

Přečtěte si také

Recept na křupavé topinky s hříbky
Recept na křupavé topinky s hříbky

Letošní podzim je to patnáct let, kdy Globus začal provozovat vlastní pekařství a cukrářství. V nitrech hypermarketů Globus vyrábí od základu chleby, rohlíky, koláče i zákusky 290 pekařů a pekařek a 112 cukrářů a cukrářek.

Ti budou k výročí připravovat také narozeninový chléb a dort, které se zařadí do denní nabídky 120 druhů produktů vlastních receptur. Řada z těchto výrobků dostala v uplynulých letech také významná ocenění za kvalitu.

Stovky milionů chlebů, rohlíků, koláčů a zákusků

V každé z patnácti pekáren Globus je díže, kde si pekaři pěstují vlastní chlebový kvas. A za každým hypermarketem Globus je silo s několika tunami mouky z českých regionálních mlýnů. Bez ní by nemohlo vznikat denně 15 druhů chlebů, víc jak 25 druhů tmavého a běžného pečiva, 25 druhů jemného pečiva a k tomu dalších 50 druhů cukrářských výrobků.

„Každý den našim pekařům a cukrářům projde pod rukama 115 až 120 druhů pekařských a cukrářských výrobků. Pro představu se jedná téměř o 100 milionu kusů vlastnoručně vyrobených a prodaných výrobků ročně,“ řekl vedoucí výroby a prodeje pekáren, cukráren a Café Globus Pavel Meduna.

Rozličné druhy pečiva v proutěném košíku Chatham172 / Shutterstock.com

Vyslyšet přání zákazníků

Pekárny a cukrárny byly součástí hypermarketů Globus od otevření prvního hypermarketu v ČR roku 1996. Nicméně v prvních letech existence je provozovala německá společnost, která měla na starosti provoz pekařství i v německých hypermarketech. V tu dobu se tam peklo pouze šest druhů chleba, dva druhy tmavého pečiva, koláče, koblihy a plundry.

Kupte si pečivo za dobrou cenu

Před patnácti lety pak došlo doslova k revoluci, pekařské výroby začala provozovat sama společnost Globus. Postupně přestavěla pekařství tak, aby do nich zákaznici z nákupní plochy viděli a pustila se do rozšiřování sortimentu i jeho uzpůsobení podle regionálních chutí. Proto je nabídka pekařství Globus v každém kraji trochu odlišná.

„Zákazníci ze severní Moravy mají raději světlejší chleby, které obsahují vyšší podíl pšeničné mouky. Čím více jdete ale na západ, tím oblíbenější jsou žitno-pšeničné chleby. Na Pardubicku jsou zase výrazně oblíbenější výrobky s makovými náplněmi. V Českých Budějovicích vyrábíme kromě klasického sortimentu i takzvané „zelňáky“, placky s kysaným zelím, které patří mezi jihočeské speciality. Naopak pražské pekárny jsou univerzální, zde mají lidé zájem o naše výrobky napříč celým sortimentem,“ nastínil Pavel Meduna.

Karamelový dort Globus

Kvalita a tradiční postupy na prvním místě

Pekařství a cukrářství Globus nejsou žádné rozpékárny pečiva, ale místo, kde vznikají řemeslné výroby. O vysoké kvalitě zdejších produktů svědčí řada ocenění, jako je například „Česká chuťovka“, které za poslední roky získaly. Na mnoha produktech je také pečeť „Vyrobeno podle české cechovní normy“, která stvrzuje kvalitní receptury a dodržení tradiční výroby.

Usnadněte si přípravu ranní kávy

„Prioritou pro nás je vždy a za všech okolností nabízet našim zákazníkům kvalitu. A to nejenom v rámci používání kvalitních surovin, což je pro nás standardem, ale také zodpovědným přístupem v rámci důsledného a trvalého dodržování stanovených receptur a technologických postupů. Zároveň si uvědomujeme celou ekonomickou situaci a jsme při cenotvorbě nadmíru vnímaví,“ vysvětlil Pavel Meduna. Pekařství Globus je zároveň již sedmým rokem součástí českého Svazu pekařů a cukrářů.

Pekař hněte těsto na pracovní desce s pečivem wavebreakmedia / Shutterstock.com

Přijďte ochutnat

K příležitosti 15. výročí nabídnou pekaři Globusu novinku, kterou je chléb kovář a cukrářky připraví karamelový dort. Různé výrobky pak mohou zdarma zákazníci v patnácti hypermarketech Globus ochutnat od 29. září do 1. října.

V nabídce budou také balíčky pekařských výrobků za symbolických 15 Kč. A do distribuce se spolu s letáky Globus dostane Atlas pekařství, který veřejnost seznámí s nejoblíbenějšími produkty pekařství a cukrářství Globus.