Nákupy jako na venkovském tržišti: Penny otevřelo v Břeclavi prodejnu s unikátní dřevěnou střechou

Pohled z venku na prodejnu Penny Marketu Penny

Už pátou novou prodejnu roku 2022 otevřelo dnes PENNY Česká republika v Břeclavi. Od ostatních více než 400 prodejen se odlišuje zejména zcela novým ekologicky šetrným řešením dřevěné konstrukce střechy a stropu, který ještě více zdůrazňuje přírodní atmosféru interiéru.

Přečtěte si také

Fast foody čelí hromadným žalobám zákazníků. Vadí jim, že burgery v reklamách svou velikostí klamou
Fast foody čelí hromadným žalobám zákazníků. Vadí jim, že burgery v reklamách svou velikostí klamou

Při výstavbě nové prodejny bylo při návrhu stropu a střechy využito křížem lepené masivní dřevo (CLT)

„Neustále hledáme nové ekologicky šetrné technologie a materiály, které využíváme při výstavbě našich prodejen. CLT dřevo je moderní technologie založená na lepení masivního dřeva, čímž získáváme nesrovnatelně vyšší pevnost než u klasického použití dřevěných prvků, a současně zachováváme jeho lehkost i přirozený vzhled v interiéru. Věřím, že se našim zákazníkům bude toto řešení líbit, protože ještě více podtrhuje přirozenou atmosféru venkovského tržiště,“ popisuje Mathias Mentrop, jednatel společnosti PENNY.

Vnitřek prodejny Penny Penny

V současné době jsou materiály z masivního dřeva jako CLT a LVL významné při výstavbě udržitelných městských budov budoucnosti. Stavby z precizně zpracovaného a odolného kompozitního dřevěného materiálu nebo prefabrikovaných prvků dávají možnost dostat se za hranice běžného využití dřeva jako stavebního materiálu. Umožňují stavět pevné, stabilní, současně lehké konstrukce a dosahovat větších délek a výšek staveb, a to bez komplikovaného zaměřování, specializovaných prací nebo nákladného vybavení.

Mouka v akci

Kupte se slevou Mouka Penny.

Porovnat slevy

Významnou roli pak hraje i ekologická stránka tohoto řešení výstavby

„Jde o to, že v případě masivního dřeva se jedná o obnovitelný zdroj, což samo o sobě zaručuje šetrnost k životnímu prostředí. V principu jde také o to, že dřevo jako takové do sebe v průběhu svého růstu vstřebává a ukládá oxid uhličitý z okolí. Právě recyklací a opakovaným používáním takovýchto stavebních prvků se pak prodlužuje doba uložení uhlíku, a to proto, že nedochází k jeho zpětnému uvolňování do okolí. To opět přispívá ke snižování ekologické zátěže planety,“ vysvětluje Václav Šíma ze stavebního oddělení PENNY.

  • Nová prodejna v ulici Na Valtické v Břeclavi má prodejní plochu 831 m2, zákazníci budou mít k dispozici 95 parkovacích míst a součástí prodejny je i řeznictví, kde jim bude služby nabízet společnost Novák maso-uzeniny s.r.o.
  • Otevírací doba nové prodejny bude každý den od 7 do 20 hodin.
  • V letošním roce PENNY otevřelo pro své zákazníky nové prodejny v Praze Štěrboholech, Ústí nad Labem, Kolíně a Olomouci. Do konce roku pak PENNY plánuje otevřít další nové prodejny mimo jiné ve Skutči, v Přibyslavi nebo na Praze Luka. Do konce roku 2022 pak plánuje mít více než 410 prodejen a modernizovanou celou obchodní síť.