Primark otevřel svou druhou prodejnu v Česku. Po Brně chce expandovat do Bratislavy

Fronta v obchodním centru Primark

Primark 14. září 2022 otevřel v obchodním centru Olympia v Brně svou druhou prodejnu v České republice. Podobně jako při otevření první prodejny v Praze na Václavském náměstí stáli lidé dlouhé fronty, aby se do obchodu dostali. Otevření předcházela investice v hodnotě více než 220 milionů korun. Nová pobočka o rozloze 3600 metrů čtverečních nabízí zákazníkům z Moravy výjimečný zážitek z nakupování, který je oblíbený u zákazníků z celého světa.

Přečtěte si také

Proč prádlo z pračky nevoní a je špatně vyprané? 8 chyb, které dělá většina z nás při praní
Proč prádlo z pračky nevoní a je špatně vyprané? 8 chyb, které dělá většina z nás při praní

Co koupíte v Primarku?

Obchod nabízí nejnovější módní trendy i každodenní kousky napříč dámským, pánským a dětským sortimentem, dále kosmetické produkty, doplňky a potřeby do domácnosti. V nabídce nechybí ani rozrůstající se řada pod značkou Primark Cares, která je součástí změny s cílem učinit udržitelnou módu dostupnou pro všechny. Už nyní je 39 % oblečení společnosti Primark vyrobeno z recyklovaných nebo udržitelnějších materiálů. Módní řetězec se zavázal, že do roku 2030 bude 100 % jeho oblečení vyrobeno z recyklovaných nebo udržitelnějších materiálů.

Primark

Nový brněnský obchod je celkově 406. pobočkou na světě a připojuje se k dalším prodejnám společnosti Primark v rostoucím regionu střední a východní Evropy. Vedle pražské, která byla otevřena v loňském roce, se jedná také o obchody ve slovinské Lublani a dvě polské pobočky ve Varšavě a Poznani. Mimo to se Primark také chystá otevřít další prodejny v Rumunsku, Slovensku a Polsku.

Tento týden je pro irský řetězec významný z hlediska mezinárodní expanze, jelikož během tří dnů otevře tři nové obchody. Den po brněnském otevření následoval 37. obchod v Irsku, konkrétně v Tallaghtu u Dublinu, a v pátek otevřel novou pobočku v San Sebastiánu ve Španělsku.

Nové pracovní příležitosti pro Brno

Markéta Vaňková, primátorka města Brna uvedla: „Vítám, že v Brně vznikne téměř 200 nových pracovních míst včetně možnosti práce na zkrácený úvazek. Zákazníky jistě potěší další rozšíření nabídky v nákupním centru i to, že Primark bude nabízet i více udržitelnou módu.“

Maciej Podwojski, obchodní ředitel společnosti Primark pro region střední a východní Evropy (CEE), sdělil: „Máme radost, že jsme dnes mohli v naší nové brněnské prodejně přivítat zákazníky z Moravy a okolí. Před více než rokem se nám v Praze dostalo skvělého uvítání a jsme potěšeni, že naše módní trendy a doplňky za dostupné ceny jsou mezi českými zákazníky oblíbené. Rádi jim otevřením tohoto obchodu naši nabídku opět přibližujeme a těšíme se na každého z nich.“

Otevírací doba Primark Brno:

  • pondělí–pátek: 10.00 – 21.00 hodin
  • sobota–neděle, včetně státních svátků: 9.00 – 21.00 hodin