Obchody stahují z prodeje loupané pistácie s úlomky skla a závadné rozinky. Doma je můžete mít i vy

Miska pistácií Canva

Řetězce s potravinami stahují z prodeje balené pistácie a rozinky. Zvláště byste měli zpozornět, pokud máte doma balení loupaných pistácií, ty totiž velkoobchod makro stahuje, protože mohou být kontaminované úlomky skla. V případě rozinek z řetězce Albert se jedná o blíže nespecifikovanou závadu, ale i v tomto případě varuje společnost před konzumací a žádá zákazníky, aby výrobek vrátili.

Přečtěte si také

Jak vybrat magnesium, aby fungovalo? Mezi hořčíky jsou větší rozdíly, než si myslíte
Jak vybrat magnesium, aby fungovalo? Mezi hořčíky jsou větší rozdíly, než si myslíte

„Dovolujeme si Vás informovat, že společnost makro Cash & Carry ČR s.r.o. přistoupila z preventivních důvodů ke stažení níže uvedených výrobků z trhu. Během balení mohlo dojít ke kontaminaci výrobků kousky skla,“ stojí v tiskové zprávě velkoobchodu makro.

Stažení se týká následujících výrobků od dodavatele Kservis:

  • MC pistácie loupané 250 g, datum spotřeby: 31. 12. 2022,
    číslo šarže: L21135412 a L21230712
  • MC pistácie loupané 500 g, datum spotřeby 31. 12. 2022,
    číslo šarže: L21134324

Pokud jste uvedené šarže loupaných pistácií zakoupili a máte je stále doma, v žádném případě je nekonzumujte. Výrobek můžete vrátit do jakéhokoli velkoobchodního střediska makro, kde vám budou na základě prodejního dokladu vráceny peníze zpět. Vrácení je možné do 31. 5. 2022.

Vzhledem k tomu, že velkoobchod Marko slouží jako zásobovací sklad pro menší prodejce potravin, je velmi pravděpodobné, že jste si kontaminované pistácie mohli koupit i v jiné prodejně než makro. I v tomto případě byste měli výrobek vrátit obchodníkovi, který vám jej prodal.

Za způsobené nepříjemnosti se velkoobchod makro svým zákazníkům omluvil.

Balení závadných pistácií značky Metro chef Kupi

Rozinky z Albertu

Další upozornění na nebezpečný výrobek vydal řetězec Albert.

Stažení se týká výrobku od dodavatele POEX Velké Meziříčí, a.s.

  • ALB rozinky zlaté 200 g, s datem spotřeby 8. 12. 2022,
    šarže L134200736.

O stažení informovala společnost Albert dnes na svých stránkách. Obchodník uvedl jako důvod svolávací akce nevyhovujících laboratorní rozbory potraviny a požádal zákazníky, aby z preventivních důvodů výrobek nekonzumovali.

Infografika o stažení rozinek z Albertu Kupi

„Zákazníci, kteří si uvedený produkt zakoupili v období do 31. 1. 2022, mohou toto zboží vrátit do 10. 4. 2022 a dostanou zpět peníze. Za vzniklou situaci se omlouváme,“ sdělil zástupce řetězce Albert.