Pečený čaj – provoní domov, pohladí náladu. Jak si jej vyrobit?

Rakytníkový pečený čaj ve dvou sklenicích Canva

Jedním ze způsobů, jak během podzimu a zimy zpracovat zbytky ovoce, je příprava pečeného čaje. Voňavý horký nápoj sice s čajem kromě horké vody nemá nic společného, ale právě milovníci horkých nápojů a voňavého koření si ho rychle zamilují. Jak a z čeho jej připravit? Prozradíme vám recepty, trvanlivost i využití.

Přečtěte si také

Zázvor a jeho účinky na zdraví: Zmírní bolest v krku a zlepšuje trávení. V jaké formě ho konzumovat?
Zázvor a jeho účinky na zdraví: Zmírní bolest v krku a zlepšuje trávení. V jaké formě ho konzumovat?

Dáváte v zimě přednost ovocným čajům? Pak je ten správný čas vychutnat si chvilku pro sebe v doprovodu pečeného čaje. Tento typ horkého nápoje je oblíbený zejména v chladném období od podzimu do jara a připravit si jej můžete i sami.

Jedná se o speciální ovocnou zavařeninu, kterou stačí otevřít kdykoli během dne, abyste si na pár okamžiků pochutnali na letní vzpomínce. Líbí se vám ta představa? Tak to si jeden připravte – provoníte celý dům a vykouzlíte úsměv na tváři nejbližším.

Pečený čaj s malinami, ostružinami, mátou a pomerančem ve skleněném hrnku Canva

Recept na pečený čaj

Pečený čaj vám umožní zpracovat jakékoli zbytky ovoce. Použijte jablka, maliny, ostružiny, jahody, hrušky, švestky, rybíz nebo rakytník. Sáhnout můžete také třeba po mangu, vyhněte se však banánům. Směs si vytvořte podle chuti – nebojte se experimentovat. Tady je jednoduchý recept:

  • směs ovoce
  • třtinový cukr
  • hřebíček, badyán, skořice
  • zavařovací sklenice
  • rum (volitelné)

Pusťte se do přípravy ještě dnes

Připravte si ovoce a důkladně jej očistěte. Větší ovoce nakrájejte na menší kousky, malé plody můžete překrojit na půlky nebo nechat v kuse. Na hlubší plech umístěte ovoce s kořením a cukrem – na kilogram ovoce použijte alespoň půl kilogramu cukru – nebo takové množství, které je vám příjemné (pozor, cukr je skvělý konzervant, určitě se v pečeném čaji neztratí).

Troubu předehřejte na 200 stupňů. Plech s ovocem vložte do trouby a pečte zhruba 30 minut – je však potřeba směs každých deset minut zkontrolovat a promíchat. Nakonec k horkému ovoci přidejte trochu kvalitního rumu (volitelné) a pečený čaj je připravený. Hotovým šťavnatým ovocem naplňte zavařovací sklenice.

Maliny, ostružiny, borůvky Bojsha / Shutterstock.com

Tip: Do pečeného čaje můžete přidávat také citrusy a zázvor. Citron či pomeranče vždy oloupejte, aby čaj nebyl hořký. Stejně postupujte v případě zázvoru, jehož kůra je tuhá.

Ideální dochucení pečeného čaje v akci

Kupte se slevou Citrony.

Porovnat slevy

Horký nápoj z pečeného čaje

Jak hotový nápoj z ovocné směsi připravit ke konzumaci? Malé množství směsi – zhruba dvě lžičky – zalijte 250 ml horké vody. Ovoce můžete sníst – pochutnáte si dvojnásobně. Máte za sebou těžký den? Pečený čaj skvěle chutná s kapkou domácí slivovice nebo s dobrým rumem. Horkým míchaným drinkem můžete pohostit přátele.

Trvanlivost ovocného čaje

Pečený čaj zní lákavě, ale jak dlouho vydrží? Nebojte se, pokud směs dostatečně osladíte, na zimu i jaro máte vystaráno a čaj se nezkazí. Skladujte ho v pevně uzavřené sklenici ve tmě a chladu, ideálně třeba ve spíži.

Můžete sáhnout i po kupovaném čaji

A že se vám do příprav nechce? Zkuste zapátrat v regálech obchodů – některé nabízejí hotový pečený čaj, na kterém si můžete pochutnat stejně tak. Které pečené čaje můžete zakoupit?

  • Pečený čaj jako dárek? Jistě potěší krásná a voňavá sada čtyř čajů od Macháčků. Hlídejte si akce: do vyhledávače na Kupi.cz zadejte Pečený čaj od Macháčků – dárková sada.
  • Oblíbený čaj? Tak to je bezesporu Čaj pečený ovocný Babiččin. I ten se prodává v sadách a najdete jej také v našem vyhledávači.
  • Pečený čaj ze Šumavy Ječmínek je v praktické zavařovací dóze, která vám po vypití zůstane. Co s ní? Třeba další úžasný pečený čaj!