5 delikátních tipů na pamlsky pro psy, které si zamiluje i váš parťák

Odměnou psům jsou pamlsky. A vám? Vám je odměnou psí úsměv! Helena Lopes / Pexels

Chcete odměnit svého chlupáče? Inspirujte se vhodnými pamlsky, které si váš čtyřnohý parťák zaručeně zamiluje. Víme, jaké dobroty jsou vhodné – máme pro vás 5 chutných tipů, které si oblíbí i váš pes.

Přečtěte si také

Jak se v zimě starat o pokojovky: přesuňte je k oknu a otírejte listy
Jak se v zimě starat o pokojovky: přesuňte je k oknu a otírejte listy

Za dobrý psí pamlsek vás psí parťák odmění psími kusy nebo poslušností. Jaké chuťovky vybrat nejen za účelem tréninku

Sušené dobroty

Také pamlsky pro psy by měly být kvalitní – jsou přece jen součástí výživy vašeho miláčka. První možností pro odměňování pochoutkou jsou sušené pamlsky. Jedná se o sušené maso – stačí si vybrat druh, na kterém si pes pochutná. K dostání jsou pamlsky z hovězího, jehněčího, kuřecího, kachního, ale i rybího masa.

Pamlsky navíc můžete naporcovat také na menší kousky a dávkovat je tak pejskům například při cvičení povelů. A proč je maso vhodné? Neobsahuje žádné další složky a snadno si vyberete ten pravý monoprotein i pro pejska, kterému některé druhy masa nesedí.

Pochoutky pro psy nemusí být pouze dobré, ale taktéž mohou podpořit i jejich zdraví Canva

Psí piškoty

Který pes by si nepochutnal na piškotech? Jenže je tu jeden háček – protože obsahují mouku, je vhodnější dávkovat je spíše výjimečně. Můžete je však mít při ruce a občas psa odměnit. Vybírejte vždy speciální piškoty přímo pro psy, které neobsahují vysoké množství cukru. Malé množství by psům vadit nemělo, pozor si dejte pouze v případě, že váš psí společník nesnese některou z jejich složek, například pšenici. 

Dopřejte pejskovi zdravé a chutné mlsání

Čisté zuby díky pamlskům

Další kategorií dobrot pro psí miláčky jsou dentální pamlsky. Tyto výrobky totiž pomáhají čistit zuby a udržovat tlamu čistou. Dentální dobroty jsou tedy nejen oblíbenou a mnohdy chutnou odměnou, ale i praktickým doplňkem, který by mezi pamlsky neměl chybět. A čemu věnovat pozornost? Vybírejte opět kvalitní dentální pamlsky – a jestliže váš pes trpí intolerancí na některé složky, pak je potřeba sledovat také složení dobrot.

Pamlsky a chuťové odměny jsou pomocníkem i při tréninku poslušnosti Laura Stanley / Pexels

Vnitřnosti? No jasně!

Žvýkačky, které psi milují. Sušené zvířecí části a vnitřnosti jsou další odměnou, na které si pejsci pochutnají. Navíc jejich žvýkání zabere nějaký čas, takže se mazlíčci na chvíli zabaví. Oblíbené jsou například vepřové a králičí uši. Vyhněte se však dostupné buvolí kůži – ta je totiž psímu životu nebezpečná. A proč vůbec tyto pochoutky kupovat? Protože posilují žvýkací svaly a opět účinně čistí chrup. 

Čas na vaření

Když svému chlupatému příteli uvaříte vnitřnosti, bude vás mít zase o chlup radši. Vařené vnitřnosti nakrájené na kostičky mohou být odměnou, ale i součástí stravy. Po čem se podívat? Uvařit ve vodě lze třeba játra, žaludky a kuřecí srdce. A co ještě dávat psím kamarádům? Jednou za čas si dokonce i psi pochutnají také na ovoci. Kousek banánu, hrst borůvek nebo jahoda? Vyzkoušejte. Malé množství bývá také součástí syrové stravy – krmení BARFem.

Tip: Pejskům chutnají i vepřové či hovězí kosti, které pořídíte u řezníka nebo ve zverimexu. A jaké pamlsky pořídit v akci? Inspirujte se v letáku Pet Center na Kupi.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz