Potraviny, po kterých se hubne. Zařaďte je do svého jídelníčku hned

Dva grepy v celku, jeden rozkrojený grep, krejčovský metr a činky Canva

Začátek nového roku se u velké části z nás nese ve znamení hubnutí. Víte, že stačí do jídelníčku zařadit některé běžné potraviny, a ručička na váze se může posunout o pár čísel směrem doleva? Po kterém ovoci a zelenině se hubne?

Přečtěte si také

Teploty klesají, ale zájem o termoprádlo a krbová kamna rekordně roste
Teploty klesají, ale zájem o termoprádlo a krbová kamna rekordně roste

Ananas

Nejen že skvěle chutná, ale také pomáhá hubnout. Dužina ananasu obsahuje až 90 % vody, má vysoký podíl vlákniny a přibližně jen 8 % sacharidů.

Ananas obsahuje enzym bromelin, ten pomáhá odbourávat tuky v těle a umí skvěle odvodňovat. Pokud trpíte na otoky nohou, pak byste měli zařadit do jídelníčku právě ananas, který zmírňuje otoky končetin.

Pohlídejte si zdravé grepy v akci

Grapefruit

Až vás příště přepadne pocit hladu, dejte si grapefruit. Jeho velké množství vlákniny v dužině způsobí, že budete mít menší potřebu jíst. Vitamíny v grepu navíc snižují tlak, cholesterol a spalují tuky.

Avokádo v celku, půlka avokáda s peckou a avokádo nakrájené na kostičky v misce Canva

Avokádo

I přesto, že avokádo je podle tabulek velmi kalorické ovoce, obsahuje spoustu tuků, které jsou rostlinného původu, takže se ho při dietě bát nemusíte. Naopak! Zdravé tuky omega 3 nenasycené mastné kyseliny jsou pro lidské tělo velmi prospěšné, například regulují hladinu cholesterolu. Mezi benefity avokáda patří, že je velmi bohaté na vlákninu, která podporuje činnost našeho trávicího systému.

Chřest

Pokud se podíváte do kalorických tabulek, pak zjistíte, že chřest neobsahuje skoro žádné kalorie. Navíc je plný vlákniny, vitamínů a hlavně podporuje tvorbu moči v ledvinách, což napomáhá při odvodňování. Tělo se tak přirozeně pročišťuje a detoxikuje.

Trs banánů a jeden banán na prkénku rozkrájený na kolečka Canva

Banán

Chcete-li zhubnout, dopřejte si každé ráno jeden banán. Vysoký obsah draslíku v banánech reguluje minerály v lidském těle, zrychluje metabolismus a napomáhá odvodňování. Škrob obsažený v banánech má v žaludku podobnou funkci jako vláknina, a díky tomu se cítíme dlouho sytí.

Zelené potěšení v akci

Kupte se slevou Avokádo.

Porovnat slevy

Cibule

Nějaké to kilo dolů vám může pomoci shodit i obyčejná cibule. Nejen že je cibule zdravá, protože má silné antibakteriální účinky, ale také se po ní hubne. Pokud ji budete konzumovat v syrovém stavu, pak vám prokrví vnitřní orgány, čímž urychlí metabolismus a trávení tuků.