Pozor na nebezpečnou kremžskou hořčici, která se prodávala v obchodech: Obsahuje úlomky kovu

Hořčice, v pozadí regály supermarketu Canva / Kupi.cz

Řetězec Kaufland vydal v těchto dnech varování před konzumací nebezpečné kremžské hořčice, kterou nabízel ve všech svých prodejnách. Prodejce tento výrobek preventivně stáhl z prodeje, protože nelze vyloučit, že může obsahovat malé kovové částečky. Nemáte ji doma také?

Přečtěte si také

Adidas je po 30 letech poprvé ve ztrátě. Co jeho situaci zavinilo?
Adidas je po 30 letech poprvé ve ztrátě. Co jeho situaci zavinilo?

Nebezpečná kremžská hořčice s úlomky kovu

Společnost KAND s.r.o. vydala prohlášení, ve kterém se omlouvá za nepříjemnosti, které zákazníkům a prodejcům vznikly v souvislosti se stažením jednoho z jejich výrobku. Konkrétně se jedná o Malva Kremžskou hořčici 400 g s datem minimální trvanlivosti 19. 02. 2022.

„Žádáme spotřebitele, aby se zdrželi konzumace výše uvedeného produktu se stanoveným datem minimální trvanlivosti a uvedenou šarží. Výrobek mohou zákazníci vrátit v místě prodeje, kupní cena jim bude vrácena, vzkázal výrobce spotřebitelům prostřednictvím webových stránek řetězce Kaufland, který zmíněnou kremžskou hořčici prodával.

  • Stahování se týká pouze výrobku Malva Kremžská hořčice 400 g s datem minimální trvanlivosti 19. 02. 2022.
  • Ostatní výrobky prodávané v prodejnách Kaufland nejsou tímto opatřením dotčeny.

V polovině srpna jsme vás informovali o nebezpečné hrubozrnné soli, která obsahovala úlomky skla. Výrobce nařídil okamžité stažení, avšak bohužel, stejně jako v případě kremžské hořčice se i sůl již dostala do oběhu a doma ve své spíži ji může mít stále velké množství domácností. Varování před její konzumací stále platí.