IKEA se nebojí experimentů: Najala si návrhářku, která spolupracovala s Freddiem Mercury nebo princeznou Dianou

Známá návrhářka Zandra Rhodes navrhující novou kolekci IKEA IKEA

Nová limitovaná kolekce IKEA hýří barvami a odvážně kombinuje nejrůznější vzory. Vznikla totiž ve spolupráci se známou britskou návrhářkou Zandrou Rhodes, která výrazné odstíny přímo miluje. Přitom ale IKEA zůstává věrná svému stylu a nadále oslavuje domov jako místo, kde se cítíme dobře a sami sebou. Obě roviny skvěle vystihuje slogan kolekce: „Buďte odvážní, buďte sami sebou!".

Přečtěte si také

Jak budou mít obchody otevřeno ve státní svátek 28. září 2021? Někteří prodejci využijí výjimek
Jak budou mít obchody otevřeno ve státní svátek 28. září 2021? Někteří prodejci využijí výjimek

Spousta bytových doplňků a oblíbená taška v novém

Někteří novou kolekci označují jako manifest vlastního názoru v domácím prostředí. Součástí jsou nejen originální polštáře a povlaky, ale i vázy, krabice, paravany, koberce a jiné doplňky.

A nové podoby se dočkala i ikonická taška IKEA FRAKTA. Z klasické modré se proměnila ve sladce růžovou s volánky, aby tak zkombinovala funkčnost s hravým a trendy designem.

Polštáře a povlaky z kolekce KARISMATISK IKEA

Ideální kombinace designu a praktičnosti

Tým IKEA opravdu pochopil mou estetiku a díky tomu se dobře doplňujeme. Proces navrhování je organický a upřímný, a to se odráží v celé kolekci. Je to úžasné dobrodružství. Z praktického hlediska je velice zajímavé pokoušet se přetransformovat můj svět tak, aby z něho něco mělo co nejvíc lidí,říká Zandra Rhodes.

Spousta květů, hvězd a dalších výrazných motivů vám podle IKEA i samotné návrhářky pomůže s úklidem a srovnáním věcí a zlepší každou chvilku strávenou doma. „Barev a vzorů není nikdy dost a myslím, že bude velká zábava žít se všemi těmito věcmi – umocní to váš životní prožitek,” předpokládá designérka.

Nová taška z kolekce KARISMATISK IKEA
Nová taška z kolekce KARISMATISK Známá návrhářka Zandra Rhodes navrhující novou kolekci IKEA Polštáře a povlaky z kolekce KARISMATISK Křiklavě růžové, blyštivé polštáře, látky, povlaky a další výbava z nové kolekce IKEA

Spolupráce s umělci má úspěch i v jiných odvětvích

Kromě švédské nábytkářské firmy s módními designéry pravidelně spolupracují i jiné řetězce.

  • Například německý Kaufland v červenci představil kampaň s Tik Tok a Instagram influencerkou a rapperkou jménem Younes Zara. Ta ve videu ukazuje, jak kvalitní lifestyle si může dovolit díky tomu, kolik při nakupování v Kauflandu ušetří peněz.
  • A už roky s módními návrháři pravidelně spolupracuje i jiná švédská značka – módní řetězec H&M. Největší úspěch měly limitované kolekce, které vznikly v kolaboraci s Karlem Lagerfeldem nebo s francouzskými značkami Comme des Garçons či Maison Margiela. V České republice bývají dostupné online a v pražské vlajkové prodejně Na Příkopě.
Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz