Billa má ekologickou novinkou: recyklované děliče do regálů. I ostatní řetězce směřují k udržitelnosti

Regál v prodejně Billa s hotovými pokrmy Billa

Maloobchodní řetězec Billa pokračuje v dlouhodobé strategii udržitelnosti. Po znovupoužitelných sáčcích nebo ekologických nákupních košících tentokrát instaluje do prodejen děliče regálů ze 100% recyklátu. V nových a rekonstruovaných pobočkách budou zaváděny automaticky, do stávajících přibydou postupně.

Přečtěte si také

Dýňová sezóna je v plném proudu. Je libo dýňové špagety nebo dýňovou hořčici?
Dýňová sezóna je v plném proudu. Je libo dýňové špagety nebo dýňovou hořčici?

Jeden z mnoha projektů v rámci udržitelného plánu B

Jedná se o další posun v plnění ekologického plánu B, se kterým přišel řetězec Billa letos v dubnu, a to u příležitosti oslav Dne Země. Jeho součástí jsou nejen úpravy interiéru prodejen, ale například i dřívější zákaz prodeje klecových vajec nebo zrušení papírových tašek.

Dobrou zprávou je, že nové děliče z rPETU neboli druhotných surovin vydrží stejně dlouho jako ty původní. Používat se tedy budou zhruba 5 let. Jen si zákazníci musejí zvyknout na to, že nové děliče mají černou barvu, zatímco stávající varianty byly průhledné.

  • Už teď můžete recyklované děliče vidět například v Bille v Praze-Řepy, Hradci Králové, Mladé Boleslavi, Čáslavi, Milevsku, Veselí nad Moravou nebo Přešticích.
  • Tímto krokem postupně na všech prodejnách ušetříme dalších 28 tun primárního plastu, který jsme doposud používali pro výrobu děličů, vypočítává koordinátor udržitelného rozvoje BILLA ČR Ivan Holub.
Prodejna obchodního řetězce Lidl s parkovištěm Pexels

I ostatní řetězce směřují k udržitelnosti

Německý Lidl zase stále častěji využívá odpadní teplo a do nových prodejen instaluje co nejúspornější LED osvětlení. V jejich bezprostřední blízkosti navíc můžete najít i dobíjecí stanice na elektromobily.

A pozadu nezůstává ani Albert s dřevěnými bedýnkami ve stylu tržnice, kterými nahradil regály na zeleninu. Loni navíc zavedl také možnost vybrat si mezi klasickou a zkrácenou účtenkou za nákup.

U všech jmenovaných řetězců jsou pak už samozřejmostí mobilní aplikace – díky nim budete mít přehled o aktuálních slevách, po registraci získáte body za nákup a můžete si zde tvořit i přehledné nákupní seznamy.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz