3 recepty na ledovou kávu. Ledový filtr a kávu s tonicem si zamilujete!

Ledová káva - recepty na přípravu doma

Patříte mezi milovníky kávy? V horkých slunečných dnech není nic lepšího než popíjení ledového kávového nápoje. Tento chutný nápoj zároveň povzbudí i osvěží. Nechcete-li dát za ledovou kávu z kaváren majlant, vyzkoušejte naše skvělé recepty a udělejte si ji sami v pohodlí domova.

Přečtěte si také

V detoxikaci těla vám pomohou i bylinky, na které stačí vyrazit do přírody. Znáte je?
V detoxikaci těla vám pomohou i bylinky, na které stačí vyrazit do přírody. Znáte je?

Není ledová káva jako ledová káva

Ledová káva je obecný pojem, který označuje studené nápoje obsahující kávu. Dnes má mnoho podob a připravit se dá na spoustu způsobů. Výroba výtečné ledové kávy je však snadná i v domácím prostředí, věřte nám.

Tip: k výrobě ledové kávy rozhodně budete potřebovat kvalitní kávu. S mletou kávou Jacobs Aroma Standart si připravíte ledovou kávu ještě lepší než z běžné kavárny! Stejně tak skvělou kávu mají v prodejnách Tchibo

Frappé

Jedna z nejznámějších variací ledové kávy, která pochází z Řecka a pije se dnes s oblibou po celém světě. Výroba frappé je rychlá a snadná. 

Jak na to? Instantní kávu, studenou vodu, kostky ledu, cukr dle chuti, případně i mléko rozmixujte v mixéru či protřepejte v šejkru tak, aby měl nápoj velké množství pěny. Nápoj nalijte do vysoké sklenice, přidejte brčko a vychutnejte si skvělou chuť pravého řeckého frappé.

Osvěžující frappé si snadno připravíte i doma

Ledový filtr

Čistá filtrovaná ledová káva patří mezi nejjednodušší varianty. Filtrovanou kávu zchlaďte a nalijte do sklenice s ledem. Čím ovocnější káva, tím lepší chuť drinku. Pro ještě více osvěžující chuť můžete přidat plátky citrusu

Ledová káva na bázi espressa

Máte doma kávovar na espresso? Skvělé! Protože skoro všechny nápoje založené na espressu existují i ve studené variantě. Můžete si dát čistě espresso na ledu, nebo si udělat speciální drink s ledovou kávou. 

1. Espresso tonic

Překvapivě osvěžující spojení hořké, sladké i kyselé chuti. Tento kávový drink už roky patří k těm nejoblíbenějším v mnoha kavárnách. Ale můžete si ho připravit i doma.

Na jeho přípravu budete potřebovat kvalitní, dobře vychlazený tonik a dva shoty espressa. Skleničku naplňte ledem, nalijte cca 1 dcl toniku a pomalu přilijte kávu. Při pomalém nalévání se káva s tonikem nepromíchá a váš drik bude nejen skvěle chutnat, ale i vypadat.

Espresso tonic a jak na něj?

2. Cold Brew

Pokud nejste fanoušci mléka, nebo vás jen v létě chuť mléka neláká, cold brew pro vás bude skvělou variantou ledové kávy. Princip přípravy stojí na pomalém louhování čerstvě namleté kávy ve studené vodě

Jak tedy na to? Nejdříve nasypte mletou kávu do zavařovací sklenice se šroubovacím víčkem, zalijte studenou vodou, pečlivě protřepejte a uložte do lednice na 16 až 24 hodin. Kávu přefiltrujte do sklenice s ledem a máte hotovo!

3. Affogato

Něco mezi dezertem, koktejlem a nápojem. Affogato je ideální pochoutka na léto. Do vychlazené sklenice vložte kopeček zmrzliny (pro přípravu affogate se nejlépe hodí smetanová či vanilková zmrzlina), a pomalu jej přelijte espressem. Sladká zmrzlina se rozpouští do koncentrovaného espressa a to zároveň zmrzlinu ochucuje. Tato kombinace vás dokonale očaruje svou osvěžující chutí. 

Affogato - káva se zmrzlinou

Nákupní tipy z Kupi.cz:


Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz