MDŽ se kvapem blíží. Kromě partnerek jsou ve hře také dcery, maminky a babičky. Potěšte je všechny

Mezinárodní den žen je tím pravým okamžikem pro výběr výjimečných květin Canva

Nejen květinou můžete prokázat úctu či lásku milované ženě – ať už se jedná o partnerku, sestru, maminku, babičku či kamarádku. Tradiční Mezinárodní den žen letos vychází na pondělí 8. března. Jak se na něj připravit v době lockdownu a čím potěšit ženy svého života?

Přečtěte si také

Víno bez alkoholu má v oblibě stále více Čechů. Nestoupá do hlavy a bojuje proti srdečním chorobám
Víno bez alkoholu má v oblibě stále více Čechů. Nestoupá do hlavy a bojuje proti srdečním chorobám

Svátek, který ctí něžné pohlaví, pochází z USA. I přesto je v posledních letech populární také u nás. Za jeho vznikem stojí demonstrace žen na sklonku zimy – cílem nedělních protestů bylo volební právo a rovnoprávnost. Velké shromáždění newyorských švadlen se konalo právě 8. března 1908, od roku 1975 byl tento svátek uznán Organizací spojených národů. V tuzemsku patří mezi významné dny až od roku 2004 a je především symbolem projevu úcty k ženám.

Řezané a pokojové květiny

Po Valentýnu je Mezinárodní den žen svátkem, při kterém zaznamenávají květinářství nápor. Populární jsou nejen růže, ale i půvabné jarní tulipány. Pokud tedy máte ve své blízkosti ženu, kterou byste k této příležitost rádi obdarovali, pak můžete vsadit právě na květiny.

Květinářství zůstávají i přes aktuální opatření otevřená, takže stačí vyrazit pro kytici, která vám padne do oka. Rozmanité pugéty nabízí však také celá řada obchodních řetězců. A pokud se vám pro ni do obchodu nechce, rozvoz květin je ideálním řešením.

Spolehlivá klasika, která potěší úplně každou

Chcete být originálnější? Obdarujte ji pokojovou květinou. Ta jí hned tak neuvadne a těšit se z ní bude během celého roku. Nebo vsaďte na zahradnictví a pořiďte jí třeba celou louku pro včely a motýly. Mix lučních květin v pytlíku můžete společně vysít u domu či chalupy.

Oblíbené jsou také neotřelé způsoby pěstování rostlin. Miluje pokojové květiny? Pak ji zaujměte třeba těmi levitujícími – jmenují se kokedamy a jsou rozhodně nesmírně trendy.

Tato jí může dělat radost třeba celý rok

Kupte se slevou Orchidej.

Porovnat slevy

Řekněte to vlastními slovy

Přestože vám náročná doba pravděpodobně neumožní vidět se se všemi ženami vašeho srdce, můžete je potěšit po svém. Jak si nenechat ujít příležitost? Kromě rozvozu květin lze využít možnost předání osobního vzkazu – vyjádřete lásku partnerce, úctu mamince nebo třeba pouto sestře.

Vzkaz ale nemusí být nutně psaný text – vsaďte na symbolické dárky, které vše řeknou za vás. Něco na zub, odkaz na společnou vzpomínku nebo dárkový poukaz, který naznačí, že chcete udělat radost, aniž byste darovali neosobní peníze.

  • Poděkování milovaným ženám může mít mnoho podob – milá pozornost v podobě květin a bublinek (Prosecco z Penny za 79,90 Kč, Mionetto z Globusu za 169,90 Kč) kurýrem do zaměstnání, nebo třeba jen tajné objednání její oblíbené pizzy. Je to na vás.

Zážitky, na které nezapomene

Přestože některé zážitky nyní neuskutečníte, neznamená to, že je tato kategorie nevhodná. Naopak – může být skvělým příslibem do budoucna. Zážitky jsou perfektním dárkem, který naruší rutinu – vybírat dnes lze nejen z wellness pobytů, které si pohodlně zarezervujete po skončení opatření, nýbrž i z adrenalinových zážitků nebo lístků do divadla (klidně i na online představení).

Nespletete se ale ani s romantikou – od projížďky na koních v horské přírodě po nezapomenutelný let balonem. Výhoda? Pořídíte je komfortně online.

Jak projevit úctu ženám? Nejen při příležitosti svátku, ale kdykoli. Kdykoli vás napadne Canva

A z jakých dalších tipů máte na výběr?

Pokud vás koupě květin neláká a zážitky nejsou to pravé, pak můžete vybírat ještě z několika drobných tipů, které pohodlně seženete v běžných obchodních řetězcích. Maličkostí, které jí dozajista vykouzlí velký úsměv na tváři.

  • Vonná svíčka, která vytváří příjemnou atmosféru a zpříjemní jí její chvilku pro sebe. Nebo pro vás? 
  • Poukaz na výběr kosmetiky. Podpořte její krásu – ale výběr raději nechte na ní. Dárkové karty seženete v běžných drogeriích. 
  • Hromadu čokolády. Spolehlivou volbou jsou kvalitní pralinky Lindor Lindt, obzvláště pro vášnivé milovnice kakaové pochoutky.
  • Náčiní do kuchyně. Šikovní kuchyňští pomocníci? Proč ne, obzvláště, pokud ráda vaří či peče. 
  • Ach, ta vůně kvalitní kávy! Kafařku potěší voňavá a kvalitní káva. Stačí si vybrat. 
  • Sůl do koupele, která jí zpříjemní pobyt ve vaně a zrelaxuje její tělo i mysl. Běžnou koupel povýší na luxusní zážitek.

Tip: Chcete být připraveni? Projděte si navržené letáky na Kupi, abyste včas odhalili akční ceny