Videorecept na tradiční český tvarožník s malinami a křupavou drobenkou navíc

Lahodný tvarožník s ovocem a drobenkou je vynikající dezert, na který se neprávem tak trochu pozapomnělo. Inspiraci jsme našli u foodblogerky Garden & Kitchen. K jejímu receptu jsme navíc přidali špetku vlastní kreativity, díky čemuž vznikla originální tvarohová pochoutka. Je na ní potřeba tak málo ingrediencí, že ani nebudete muset do obchodu a na výsledku si zaručeně pochutná celá rodina.

Přečtěte si také

Čeká ikonické znojemské okurky konec?
Čeká ikonické znojemské okurky konec?

Ustoupil populárnímu cheesecaku

Ve stínu nejrůznějších „čískejků“ jsme úplně zapomněli na tvarožník – dezert, který pekly už naše babičky. A že se hodně podobá všude skloňovanému cheesecaku? Aby také ne, když je celý z tvarohu!

Dezert téměř bez mouky

V němčině se mu říká „Käsekuchen ohne Boden“, což v doslovném překladu znamená tvarohový koláč bez půdy – a přesně takový tvarožník je. Korpus jako takový v něm totiž nenajdete.

Je velmi jednoduchý

Je to skutečně velmi jednoduchý recept, nepotřebujete na něj příliš mnoho ingrediencí a dá se upravit podle vlastní fantazie. Ať už bude bílý, červený nebo třeba modrý, s malinami, borůvkami nebo jahodami, s drobenkou nebo bez.

My jsme se náš povalentýnský tvarožník rozhodli posypat slaďoučkou a křupavou drobenkou, která nenucenou dokonalost a jednoduchost tohoto dezertu snadno podtrhne.

Tvarožník se peče pozvolna ve formě na koláč, v dortové formě a konec konců se dá upéct i na plechu.

Co všechno budete na tvarožník potřebovat? Kupi.cz

Jak na to?

  1. Troubu si předehřejeme na 200 °C.
  2. Polotučný tvaroh, třtinový cukr, vejce, hrubou mouku a prášek do pečiva vložíme do mísy a důkladně zpracujeme v těsto.
  3. Jakmile bude těsto připravené, vlijeme jej do máslem vymaštěné formy ve tvaru srdce a napícháme do něj oblíbené ovoce.
  4. Nyní si z ovesných vloček, třtinového cukru, skořice, másla a hrsti ořechů ručně zpracujeme drobenku, kterou připravený koláč posypeme.
  5. Do rozehřáté trouby vložíme formu s těstem a ihned teplotu stáhneme na 160 °C.
  6. Pečeme 40–45 minut.