Videorecept na tradiční český tvarožník s malinami a křupavou drobenkou navíc

Lahodný tvarožník s ovocem a drobenkou je vynikající dezert, na který se neprávem tak trochu pozapomnělo. Inspiraci jsme našli u foodblogerky Garden & Kitchen. K jejímu receptu jsme navíc přidali špetku vlastní kreativity, díky čemuž vznikla originální tvarohová pochoutka. Je na ní potřeba tak málo ingrediencí, že ani nebudete muset do obchodu a na výsledku si zaručeně pochutná celá rodina.

Přečtěte si také

Hit tohoto léta: Mražené hroznové víno, které vás dokonale osvěží
Hit tohoto léta: Mražené hroznové víno, které vás dokonale osvěží

Ustoupil populárnímu cheesecaku

Ve stínu nejrůznějších „čískejků“ jsme úplně zapomněli na tvarožník – dezert, který pekly už naše babičky. A že se hodně podobá všude skloňovanému cheesecaku? Aby také ne, když je celý z tvarohu!

Dezert téměř bez mouky

V němčině se mu říká „Käsekuchen ohne Boden“, což v doslovném překladu znamená tvarohový koláč bez půdy – a přesně takový tvarožník je. Korpus jako takový v něm totiž nenajdete.

Je velmi jednoduchý

Je to skutečně velmi jednoduchý recept, nepotřebujete na něj příliš mnoho ingrediencí a dá se upravit podle vlastní fantazie. Ať už bude bílý, červený nebo třeba modrý, s malinami, borůvkami nebo jahodami, s drobenkou nebo bez.

My jsme se náš povalentýnský tvarožník rozhodli posypat slaďoučkou a křupavou drobenkou, která nenucenou dokonalost a jednoduchost tohoto dezertu snadno podtrhne.

Tvarožník se peče pozvolna ve formě na koláč, v dortové formě a konec konců se dá upéct i na plechu.

Co všechno budete na tvarožník potřebovat? Kupi.cz

Jak na to?

  1. Troubu si předehřejeme na 200 °C.
  2. Polotučný tvaroh, třtinový cukr, vejce, hrubou mouku a prášek do pečiva vložíme do mísy a důkladně zpracujeme v těsto.
  3. Jakmile bude těsto připravené, vlijeme jej do máslem vymaštěné formy ve tvaru srdce a napícháme do něj oblíbené ovoce.
  4. Nyní si z ovesných vloček, třtinového cukru, skořice, másla a hrsti ořechů ručně zpracujeme drobenku, kterou připravený koláč posypeme.
  5. Do rozehřáté trouby vložíme formu s těstem a ihned teplotu stáhneme na 160 °C.
  6. Pečeme 40–45 minut.