Domácí chai latte

Čas přípravy: 30 min
Obtížnost: Snadný
Redakce Kupi.cz
27. října 2022
Nápoj chai latte ve skleničce, zdobený kořením Ilustrační foto: Stefan Gutmann / Shutterstock.com

Chai latte dnes najdeme v nabídce téměř každé lepší kavárny a díky své kořeněné chuti bývá spojováno právě s podzimním a vánočním obdobím. Pokud jste si tento originální nápoj zamilovali, nebo jste naopak doposud nenašli odvahu jej vyzkoušet, můžete to napravit.

Ingredience

Postup přípravy

 • 1
  Do menšího hrnce či rendlíku nalijte vodu, přisypte veškeré koření (pro intenzivnější chuť jej můžete zlehka podrtit v hmoždíři) a společně přiveďte k varu. Vařte po dobu asi 5 minut.
 • 2
  Poté přisypte čaj a nechte ještě pár minut povařit, aby se chutě spojily.
 • 3
  Hotovou tekutinu sceďte a nalijte do asi 2/3 většího hrnku nebo vyšší sklenice určené pro horké nápoje. Podle chuti oslaďte medem nebo třtinovým cukrem.
 • 4
  Před podáváním dolijte našlehaným mlékem (jeho teplota by měla být ideálně 65–70 °C), které můžete zpěnit ručním šlehačem, speciální funkcí u kávovarů nebo ve french pressu. Dozdobte mletou skořicí.
Zajímavé tipy
 • Místo plnotučného mléka, lze zvolit i mléko rostlinné – například mandlové nebo třeba oříškové.
 • Pokud jste si chuť tohoto nápoje zamilovali, ale nemáte čas nebo suroviny na jeho přípravu, na trhu jsou k dostání hotové směsi chai latte drinků i řada čajů s jeho příchutí. Většinou obsahují autentické ingredience.

Líbil se vám recept Domácí chai latte? Sdílejte jej a podělte se o něj se svými přáteli.