Švestkové knedlíky z bramborového těsta

Časová náročnost: 30 min
Obtížnost: Střední
Cena: 56 Kč
Redakce Kupi.cz
22. září 2022
Švestkové knedlíky na bílém talíři Cuketka/Kupi.cz

Švestkové knedlíky s bramborového těsta – existuje snad lepší ukázka toho, že i jednoduchá česká kuchyně může být totální luxus? Myslíme si, že ne. Stačí švestky plus pár základních surovin ze spíže a máte parádní švestkové knedlíky.

Recept švestkové knedlíky z bramborového těsta vás vyjde na 14 Kč za 1 porci. 4 porce uvaříte za 56 Kč.

Ingredience

Ingredience na recept koupíte výhodně v obchodě BILLA za 56 Kč*
*Cenu odhaduje Kupi na základě akčních a běžných cen a je orientační. Našli jste chybu? Dejte nám vědět na e-mail [email protected].

Postup přípravy

 • 1
  Do hrnce dejte vařit vodu a mezitím si očistěte a vypeckujte švestky. Z másla odeberte jednu lžíci a zbytek nachystejte na rozpuštění v rendlíku.
 • 2
  Brambory prolisujte nebo nastrouhejte na struhadle a smíchejte s hrubou moukou, solí, lžicí másla a vejcem. Ze směsi vypracujte těsto – pokud se lepí, přidejte více mouky.
 • 3
  Těsto vytvarujte a rozválejte do válečku, ze kterého postupně ukrajujte menší dílky. Z těch poté vytvořte malé placky, do nichž švestky zabalíte a uválíte do tvaru knedlíku.
 • 4
  Knedlíčky dejte vařit do vroucí vody na 10 minut. Poté je vylovte a rovnou servírujte s rozpuštěným máslem, mákem a cukrem. Dobrou chuť!
Tip
 • Při přípravě knedlíků z bramborového těsta je důležité zvolit správný typ brambor.
 • Varný typ C (na knedlíky a placky) je nejvíce moučnatá odrůda brambor, která obsahuje nejvíce škrobu. Je proto ideální na přípravu pokrmů, které se dělají z bramborového těsta, jako jsou například bramboráky, bramborové placky nebo knedlíky, škubánky či noky. Škrob totiž těsto přirozeně spojuje.

Líbil se vám recept Švestkové knedlíky z bramborového těsta? Sdílejte jej a podělte se o něj se svými přáteli.