Nanuky Aperol Spritz

Časová náročnost: 10 min
Obtížnost: Snadný
Cena: 30 Kč
Redakce Kupi.cz
16. června
Tři nanuky s plátkem krvavého pomeranče umístěné v bílém talíři s ledem Ilustrační foto: AnastasiaKopa / Shutterstock.com

Letní horké dny jsou konečně tady a s nimi i čas připravit si něco, co vás dokáže zchladit – třeba tyto skvělé a na přípravu velmi jednoduché nanuky Aperol Spritz pro dospělé, které si zajisté zamilujete. Věříme, že se stanou hitem každé vaší prázdninové párty.

Recept nanuky aperol spritz vás vyjde na 5 Kč za 1 porci. 6 porcí uvaříte za 30 Kč.

Ingredience

Ingredience na recept koupíte výhodně v obchodě Tesco za 30 Kč*
*Cenu odhaduje Kupi na základě akčních a běžných cen a je orientační. Našli jste chybu? Dejte nám vědět na e-mail [email protected].

Postup přípravy

 • 1

  Smíchejte šťávu z pomerančů, Aperol, prosecco a sodu. Pokud budete chtít nanuky sladší, můžete přidat ještě trochu cukru.

 • 2

  Směs chvíli míchejte, aby se uvolnilo přebytečné množství bublinek. Poté nalijte do forem. Podle chuti přidejte ještě do každého nanuku plátek pomeranče a dejte chladit.

 • 3

  Pokud máte tvořítko bez víček s držátkem, nechte tekutinu ve formičkách chladit asi hodinu a poté vmáčkněte dřívka (směs by již měla být dost tuhá, aby dřívko drželo pěkně uprostřed).

Tip
 • Nanuky by měly být již hotové po asi 12 hodinách v mrazáku (ideálně tedy přes noc), nicméně doporučujeme nechat je v chladu i déle.
 • Vyzkoušejte i další letní osvěžení pro dospělé, třeba šampusové nebo piña colada nanuky.

Líbil se vám recept Nanuky Aperol Spritz? Sdílejte jej a podělte se o něj se svými přáteli.