Chystáte se pod stan do kempu nebo na festival? Tyto věci si rozhodně sbalte s sebou!

Chystáte se pod stan do kempu nebo na festival? Tyto věci si rozhodně sbalte s sebou!

Kempová a festivalová sezóna se pomalu blíží. Kromě stanování, zážitků a zábavy s přáteli, musíte ale počítat i se společnými sprchami a toaletami nebo s nepřízní počasí. Dali jsme dohromady seznam nezbytností, které vás ve chvílích nouze dokáží spolehlivě zachránit a navíc se pohodlně vejdou do každé tašky nebo baťůžku, takže je můžete mít neustále po ruce.

Přečtěte si také

Na český trh vstoupil další řetězec. Největší německý prodejce pánské módy ANSON'S otevřel v Praze svůj první obchod
Na český trh vstoupil další řetězec. Největší německý prodejce pánské módy ANSON'S otevřel v Praze svůj první obchod

Hygiena v polních podmínkách

Všichni víme, že v kempu nebo na festivalu je čistá voda nedostatkovým zbožím. Stejně tak toalety nebo sprchy, před kterými nejsou žádné fronty, fungují, nebo jsou vůbec k dispozici. Od nejhoršího dokáží zachránit vlhčené ubrousky. Alespoň jeden balíček mějte vždy po ruce. Nikdy navíc nevíte, kdy vás někdo polije pivem, nebo kdy si budete potřebovat před jídlem ze stánku očistit ruce. V tomto ohledu je ideální mít u sebe i desinfekční hygienický gel – postačí malý v kapesní velikosti.

Na některé věci jsou však i klasické ubrousky krátké. Například na péči o pleť. V tomto případě si přibalte balíček odličovacích kosmetických ubrousků. Hravě s nimi večer zbavíte pleť všech nečistot a make-upu a nebudete s sebou muset tahat zvlášť vatové tampony a pleťové mléko nebo vodu.

Tip z Kupi.cz

V drogerii ROSSMANN mají akci na odličovací ubrousky Garnier za 89, 90 Kč. Při koupi dvou produktů Garnier nad 149 Kč získáte cestovní set zdarma

Baterku s karabinou nebo poutkem můžete zavěsit do stanu a vytvořit útulné a praktické osvětlení

Baterka je základ

Není nic horšího, než v záplavě stanů po tmě hledat ten svůj. Samozřejmě vždy spolehlivě poslouží i svítilna v mobilu, ten se ale může vybít. Pořiďte si malou baterku, která nezabere v tašce nebo batohu žádné místo. Vyberte takovou, která má navíc karabinu pro zavěšení do stanu. Určitě ji oceníte.

Strčte nepříznivé počasí do kapsy

Letní počasí je nevyzpytatelné a zvláště to (jako naschvál) platí v případech, kdy jste zrovna na dovolené v přírodě nebo na festivalu. Pořiďte si lehkou parku nebo větrovku, která se dá složit do kapesní velikosti. Na vydatné deště asi stačit nebude, ale skvěle vás ochrání před nečekanou letní přeháňkou, větrem nebo chladnějším večerem. A budete ji moci mít stále u sebe.

Záchrana jménem powerbanka

Doby, kdy se na festivalech nebo v kempech stály fronty na pár dostupných zásuvek, jsou naštěstí dávno pryč. Díky této přenosné baterii, kterou si doma předem nabijete, můžete svůj telefon (nebo jiné zařízení) kdykoliv a kdekoliv opakovaně nabíjet. Dnes existují i powerbanky s LED svítilnou

Díky powerbance můžete svůj telefon nabíjet opakovaně kdykoliv a kdekoliv, klidně i ze stanu

Nákupní tip: Před pořízením powerbanky zvažte, kolikrát budete telefon pod stanem potřebovat nabít. Čím vyšší má totiž powerbanka kapacitu, tím se přirozeně zvětšuje její velikost a váha (a samozřejmě i cena). Pro představu, budete-li chtít nabít svůj běžný chytrý telefon asi 4krát, vybírejte powerbanky s kapacitou od 15.000 mAh.

Pokud jsou pro vás malé rozměry důležité, ale současně potřebujete telefon nabíjet vícekrát, doporučujeme investovat do malé a zároveň výkonné powerbanky. V tomto případě se vyplatí na Kupi.cz sledovat letáky různých prodejců elektra, kde je v akcích můžete koupit za příznivější ceny.

Co dalšího určitě nezapomenout?

  • Repelent, hojivý gel na bodnutí hmyzem a lehké oděrky , náplasti;
  • Opalovací krém;
  • Pokud nosíte kontaktní čočky, určitě si vezměte alespoň jedno čisté pouzdro a jeden pár čoček navíc;
  • Suchý šampon;
  • Malý zavírací nožík;
  • Sportovní ručník z mikrovláken, který se dá složit do malého balíčku a nezabere tak moc místa – navíc ho můžete využívat i jako deku pro sezení v trávě nebo na zemi.
Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz