Fit dezert a hit Instagramu zároveň: Banánová zmrzlina jménem Nice Cream

Hotová banánová zmrzlina Anna Jančevová

Nice Cream. Hit Instagramu i fitness světa zároveň. Někdy se jí přezdívá také Nana Cream a nejedná se o nic jednoduššího než o obyčejnou banánovou zmrzlinu. Obyčejnou, ale přesto lahodnou. Díky krémové konzistenci se rozplývá na jazyku, neobsahuje žádné přidané cukry a bez obav ji můžete dát dětem. A pokud si předem namrazíte banány, budete ji mít hotovou do 5 minut včetně umytí mixéru.

Přečtěte si také

Hitem tohoto léta je venkovní koberec! Letos se bez něj neobejde žádná terasa ani balkon
Hitem tohoto léta je venkovní koberec! Letos se bez něj neobejde žádná terasa ani balkon

Jak si doma vyrobit Nice Cream?

Hlavní výhoda této zmrzliny spočívá v její jednoduchosti. Potřebujete na ni jen zralé banány. Vše ostatní je navíc. Banány musí být předem zmrazené, poté se jen dají do mixéru, rozmixují a je hotovo. Díky přirozeně krémové konzistenci banánů a krystalků ledu v nich mixováním vznikne lahodná zmrzlina.

Budete potřebovat zralé banány

Kupte se slevou Banány.

Porovnat slevy

Recept na banánovou zmrzlinu Nice Cream

Na 4 kopečky zmrzliny potřebujete 2,5 až 3 velké banány. Čím zralejší budou, tím sladší bude mít zmrzlina chuť. Na výrobu se nehodí zelené nezralé banány, naopak ty přezrálé s černými flíčky a lehce moučnatým středem jsou ideální. Proto přezrálé banány doma nikdy nevyhazujte, ale včas je zamrazte.

Postup:

  1. Banány oloupejte a nakrájejte na kolečka.
  2. Vložte do uzavíratelného sáčku, ideální jsou ty do mrazáku, a banány od sebe oddělte. Pokud by se slepily, byla by z nich po zmrazení jedna velká koule, a váš mixér by s tím mohl mít problém.
  3. Banány nechte zmrazit. Poté vložte do mixéru, zapněte ho naplno a rozmixujte.
  4. Ihned podávejte a pro doslazení a ozdobu použijte datlový sirup.

Budou se hodit sáčky do mrazáku

2 tipy navíc:

  • Pro ozvláštnění zmrzliny k banánům přidejte nasekané vlašské ořechy nebo lžíci arašídového másla. Banány a ořechy spolu chutnají skvěle.
  • Pokud chcete zmrzlinu zjemnit, přidejte k ní při mixování pár lžic smetany. Zmrzlina bude jemnější a ještě víc krémová. Ale nepřežeňte to, ať zmrzlina neplave.
Zmrazená kolečka banánů rozmixujte Anna Jančevová

S čím pojídat banánovou zmrzlinu:

Jak už jsme nastínili v úvodu, tento recept na banánovou zmrzlinu je fitness. Obsahuje totiž jen tolik kalorií, kolik najdete v jednom banánu, tedy zhruba 88 kcal, pokud by takový banán vážil 100 gramů.

  • Proto si banánovou zmrzlinu můžete dát jako svačinku před tréninkem.
  • Vyzkoušejte si ji přidat do palačinek nebo teplých vaflí.
  • A do třetice vyzkoušejte banánovou zmrzlinu s domácí granolou a dalším nakrájeným ovocem.

Banánová zmrzlina chutná s vaflemi

Tip: Koupené vafle stačí doma ohřát v mikrovlnce nebo na pánvi a dát na talíř. Navrch pak přijde kopeček banánové zmrzliny, pro ozvláštnění mleté vlašské ořechy a datlový sirup nebo med navrch na doslazení. A skvělá snídaně nebo svačina je na světě!