Recept na rychlé vafle, které jsou hotové za pár minut a báječně chutnají!

Milujete sladké snídaně nebo večeře? Palačinky jsou fajn, ale ruku na srdce, je s nimi trochu víc práce a ne vždy se povedou. Pořiďte si domů vaflovač a budete si moct připravit luxusní snídani, kdykoli si vzpomenete, a to bez zbytečného nádobí a nervů.

Přečtěte si také

Jak vybrat zdravé cereálie a müsli, abyste nesnídali čistý cukr?
Jak vybrat zdravé cereálie a müsli, abyste nesnídali čistý cukr?

Co budete potřebovat:

Tip: Čím nahradit prášek do pečiva? Jednoduše mějte doma v šuplíku jedlou sodu! Ale pozor, oproti prášku do pečiva má silnější reakci, a doporučuje se jí tudíž použít pouze čtvrtinové množství.

Vaflovač a vafle s jahodami, šlehačkou a čokoládou Kupi.cz

Postup:

Všechny ingredience dejte do mixéru a rozmixujte do hladka. Skvěle si vystačíte i s ručním šlehačem, stačí dát všechny suroviny do hlubší nádoby a vyšlehat na tekuté těsto.

Na řadu následně přichází elektronika – vaflovač.

Jak vybrat vaflovač?

Před koupí si položte pár otázek:

  • Jak často budete vafle dělat? Jen sem tam? Pak asi není potřeba investovat tisíce.
  • Máte prostor na samostatný spotřebič, nebo využiji raději model 3v1? Koupit se dají přístroje s vyjímatelnými deskami, které se dají libovolně měnit. K dispozici tak můžete mít zároveň přístroj na vafle, toasty i grilované maso.
  • Jaký tvar vaflí chcete připravovat? Je libo smajlík, srdíčko, Mickey Mouse či klasická hranatá vafle? Vše se dá koupit, záleží jen na osobních preferencích.
Poleva na vafle, kterou si zamilujete

Tip: Vaflovače i toustovače za dobré ceny seženete v obchodech s elektronikou – prohlédněte si jejich letáky, třeba narazíte na spotřebič přesně pro vás.

  • Zajímavou možností může být například vaflovač SENCOR SWF 1010BK, který připravuje 5 vaflí ve tvaru srdce.
  • Náročnější zase potěší třeba kontaktní gril Sage SGR700BSS, který kromě vaflí zvládne i grilovanou zeleninu a maso.
Vaflovač a vafle ve tvaru srdcí s jahodami, šlehačkou a čokoládou Kupi.cz

Vaflová lízátka? Jasně!

Stačí, když při vylití těsta do vaflovače zasunete dřevěnou špejli od nanuku do hmoty a necháte zapéct. Pak už zbývá jen dozdobit a sníst!

Lízátkové vafle ve tvaru srdcí s jahodami, šlehačkou a čokoládou Kupi.cz

Tip: Jak rozpustit čokoládu, která vám doma zbyla? Nemusíte zdlouhavě dělat vodní lázeň, jako to dělají naše babičky. Stačí, když nalámete čokoládu do misky a přidáte kostičku másla, pak nádobku dáte na pár minut do mikrovlnné trouby a tekutá poleva na palačinky nebo vafle je na světě.