Na Štědrý den obchody zlevňují potraviny, které nevydrží! Ušetřit můžete stovky korun

Na Štědrý den obchody zlevňují potraviny, které nevydrží! Ušetřit můžete stovky korun

Vyrazte na nákupy potravin na Štědrý den. Nejenže má většina řetězců dopoledne otevřeno, navíc můžete využít slušné slevy na potraviny, které by se mohly v regálech během svátků zbytečně zkazit. Ušetřit tak můžete za maso, ryby, salámy, chlazené a mléčné výrobky nebo ovoce či zeleninu.

Přečtěte si také

Jak vybrat parní čistič: které funkce jsou důležité a jaký typ zvolit?
Jak vybrat parní čistič: které funkce jsou důležité a jaký typ zvolit?

Nákupu před Vánocemi se nevyhne žádná domácnost. Pořídit je potřeba především zásoby jídla a pití, protože obchodní řetězce mají v době vánočních svátků zavřeno. Výjimkou je však Štědrý den, který mohou využít nejen opozdilci, shánějící dárky na poslední chvíli. Výprodeje potravin potěší i ty, kteří by rádi nakoupili potraviny a pohoštění pro blízké, ale přitom chtějí ušetřit. Právě na Štědrý den totiž mívají obchody zajímavé cenové nabídky na zboží, které podléhá datu spotřeby. S velkou slevou tak nakoupíte chlazené maso, ryby, mléčné výrobky nebo uzeniny. Je však možné, že neseženete vše, co potřebujete, protože to již bude vyprodáno.

Kde nakoupíte na Štědrý den?

Obchodní centra před Vánocemi praskají ve švech, ale na Štědrý den můžete stále ještě vyrazit do poloprázdných obchodů. Kde nakoupíte v tento výjimečný den? Do 11 hodin dopoledne na vás čekají bezproblémové nákupy v Tescu, zatímco v Albertu, Globusu nebo Lidlu nakoupíte až do 11:30. Kaufland má na Štědrý den otevřeno do 11:45 a Billa do 12 hodin. Výjimkou je Penny, kde prodejny zůstanou zavřené.

Za vánoční nákup ušetříte, pokud vyrazíte do supermarketu až na Štědrý den

Vánoční svátky

Ve dnech 25. a 26. prosince bohužel v obchodech nenakoupíte – budou totiž již tradičně zavřené. Otevřeno mohou mít pouze malé večerky nebo drobné obchody, kde o otevření může rozhodnout jejich majitel. Proto mějte při ruce vše, co k pohoštění rodiny a přátel potřebujete. A jak je to v další dny před Silvestrem? Můžete vyrazit za nákupy, otvírací doba by měla být standardní.

Pozor na Silvestra

Nejde o svátek, ale o oslavu konce roku a příchodu toho nového. Přesto i v tento den mají některé obchodní řetězce změněnou otvírací dobu. Zatímco v Tescu, Lidlu, Penny a Bille nakoupíte jen do 17 hodin, do 18 hodin mají otevřeno Kaufland, Makro nebo Albert. I v tomto případě se vyplatí nakoupit s předstihem, protože na Nový rok bude zavřeno. Tak nezapomeňte – nakupte včas, abyste si mohli užít pohodové svátky. Krásné Vánoce a šťastný nový rok!

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz