Bolest nohou, zápach nebo mráz. S tím vším si poradí vložky do bot

Vložky do bot vyřeší nejen bolest zad a kloubů, ale pomůžou i při zápachu nohou

Věděli jste, že průměrný člověk za svůj život nachodí vzdálenost, která se rovná třikrát obvodu zeměkoule? To už je slušný počet kroků! Tím spíš bychom se měli o svá chodidla starat a došlapy jim zpříjemnit. Trápí vás bolesti zad nebo třeba zápach nohou? I s tím vám pomohou vhodně zvolené vložky do bot.

Přečtěte si také

Zákazníci stále častěji vyhledávají potraviny bez přidaného cukru
Zákazníci stále častěji vyhledávají potraviny bez přidaného cukru

Pro zdraví i komfort

Vložky do bot dokážou pomoci od mnoha zdravotních problémů. Ortopedické jsou spásou pro ty, které trápí přetížení klenby nebo ploché nohy. Vhodně zvolené vložky dokážou bojovat proti bolesti zad a kloubů. Ale jsou k užitku i těm, které zdravotní problémy přímo netrápí. Naše chodidlo je v pohybu celý den a dlouhým stáním nebo chozením je na něj vyvíjen nepřiměřený stres. Ten se zvyšuje i nošením nevhodné obuvi. Vložky do bot uleví unaveným nohám a moderní materiály odvedou vlhkost, pachy nebo tlumí nárazy při sportu a běhu.

Běhu zdar

Naběháte za měsíc desítky kilometrů? Nebo se dokonce připravujete na běžecký závod? Pak určitě víte, že základem výkonu, za který se nebudete muset stydět, jsou dobré boty. Kvalitní běžecká obuv tlumí nárazy při došlapu, ale základ stélky všech těchto bot je rovný. Nutnou podporu klenby tak dodají speciální běžecké vložky. Pokud to s běháním myslíte vážně, vydejte se za odborníkem, který vám na tlakové desce diagnostikuje stavbu chodidla. Podle toho vám doporučí správnou běžeckou vložku, díky které naběháte extra kilometry a vylepšíte svůj osobní rekord.

Speciální běžecké vložky do bot zajistí podporu klenby a tím i víc naběhaných kilometrů.

Proti zápachu

Nemusí to být hned bolest, která vás u vašich nohou trápí. Za nepříjemný zápach se stydí mnoho lidí a zouvání na návštěvě je pro ně noční můrou. Tento problém lze ale výrazně zmírnit vhodnou vložkou do bot. V takovém případě se poohlédněte po vložkách s aktivním uhlím, které zápach omezují. Ty s bambusovými vlákny zase zamezují pocení chodidla. Zápach se může objevit i proto, že nosíte boty z umělých materiálů, ve kterých noha nedýchá. Pokud je nechcete měnit za kožené, kupte si alespoň kožené vložky do bot. Potýkáte-li se se zápachem nohou, součástí vašeho botníku by měly být i dezinfekční spreje. Těmi boty vystříkejte vždy po vyzutí, abyste zamezili množení bakterií.

Nohy v teple

Hlavně klid a nohy v teple! To oceníme právě v zimních měsících. Jste zimomřiví a zebou vás palce u nohou? Není nic jednoduššího, než si pořídit hřejivé vložky do bot se zimní stélkou. Ta je vyrobena ze speciálního izolačního materiálu, který do boty nepropustí chlad. Zároveň v ní udrží teplo a vaše chodidlo bude jako v peřince. Pokud byste svůj komfort v zimě chtěli povýšit ještě o level výš, zaměřte se na vyhřívané vložky ovládané mobilem! Ano, čtete správně. Takový produkt nabízí firma Digitsole. Jedná se o tzv. chytré vložky do bot, které ovládáte aplikací ve svém mobilu. Žádné kabely ani baterie k tomu nepotřebujete. Nabitý akumulátor vydrží v provozu až 6 hodin a vyhřeje boty na příjemných 30 °C.

Zebou vás nohy i v zimních botách? Pořiďte si zimní vložky do bot, které izolují chlad

Jak o ně pečovat?

Pokud už jste si pořídili kvalitní vložky do bot, určitě chcete, aby vám vydržely. A upřímně řečeno, po delším nošení je budete chtít vyčistit, aby zase voněly čistotou. Nejjednodušším řešením je vložit je do sáčku a nechat přes noc v mrazáku. Nízké teploty zahubí většinu bakterií, které způsobují zápach. Jestli už vložky nějakou dobu nosíte, bude i vhodný čas na to, je vyprat. Do pračky je ale raději nedávejte a věnujte jim ruční péči. Pomocí houbičky a mýdlové vody z nich odstraňte nečistoty a nechte je na vzduchu uschnout. Ztrácí vložky do bot svůj původní tvar? Pak je jejich životnost u konce a nastal čas pořídit nové.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz