Cola vyčistí šperky, motor i umyje záchod! Tipy na levné uklízení s colovým nápojem

Cola není jen k pití, pomůže vám i v domácnosti

Všichni víme, že pití slazených colových nápojů není pro naše tělo příliš zdravé. Zkuste je tedy místo konzumace při obědě použít během úklidu domácnosti. Jako domácí čisticí prostředek fungují totiž fantasticky.

Přečtěte si také

Děti koupání milují, ale příliš mýdla dráždí jejich pokožku. Připravujete jim koupel správně?
Děti koupání milují, ale příliš mýdla dráždí jejich pokožku. Připravujete jim koupel správně?

Právě díky své vysoké kyselosti dokáže cola se špínou zázraky. Zbaví vás všech možných skvrn na oblečení, hrnce v kuchyni budou jako nové, šperky po koupeli v ní budou jen zářit a pomůže vám i na zahradě nebo v garáži při čištění motoru.

Zaručený odstraňovač skvrn

Možná se vám zdá divné polévat zašpiněné oblečení tmavou limonádou, ale nebojte. Opravdu to funguje! Mastné fleky nebo skvrny od krve bývají často i pro pračku tvrdý oříšek. Zkuste příště na toto znečištění nalít trochu coly, nechte pár minut působit a poté vyperte.

Věřte, že tentokrát vytáhnete své oblečení z pračky čisté už po prvním vyprání.

Jak odstranit odolné skvrny? Zkuste colu!

Likvidátor rzi i čistič šperků

Trápí vás zrezlé hřebíky či nebo vaše šperky ztrácí jiskru? Připravte jim colovou lázeň!

Vezměte libovolnou nádobu, nalijte do ní takové množství coly, aby byly předměty úplně ponořené, a nechte je v ní koupat. Po několika dnech budou jako nové.

Pomůže i v koupelně

Chcete mít krásně nablýskanou záchodovou mísu nebo bílé spáry mezi dlaždičkami? Jde to velmi jednoduše. Do záchodu vylijte půl litru coly, dlaždice s ní polejte a nechte hodinu působit. Můžete ji vylít i do umyvadla a vany, spolehlivě vyčistí všechny odtoky.

Obyčejná cola dokonale vyčistí záchod i odtoky.

Připálené pánve se budou zase blýskat

Colové nápoje perfektně vyčistí spálené pánve či hrnce. Stačí je do nich nalít a nechat pár minut působit. Nečistoty pak půjdou snadno dolů.

Také zbaví rychlovarnou konvici usazenin, lehce odstraní skvrny z porcelánu, sklenic i ze skel brýlí. Namočte do ní hadřík, přetřete čištěné předměty, opláchněte vodou a vyleštěte.

Jak vyčistit připálený hrnec? Zkuste colu.

Zatočí s hmyzem a škůdci na zahradě

Máte sežrané rostlinky od hlemýžďů a slimáků? Položte mezi záhonky misky naplněné colou a vyčkejte, až se sami chytí do pasti. Pro nepřátele úrody má i pár doušků drtivé následky. Účinná bude i jako lapač vos. 

Spolehlivá také jako domácí lékárnička

Věděli jste, že cola dokáže neutralizovat hmyzí podráždění po kousnutí či bodnutí? Potřete si postižené místo namočeným ubrouskem. Při úporném zvracení pomáhá podávat vlažnou colu postiženému po lžičkách. Sklenička coly by vám měla pomoci také se zácpou. A není k zahození ani po alkoholickém opojení.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz