Máslo, nebo margarín? Která varianta je zdravější?

Někdo nedá dopustit na máslo, jiný zase na margarín. Canva

V běžné řeči „máslo” zahrnuje jak margarín, tak opravdové máslo. Neměli byste je však házet do jednoho pytle, liší se totiž v původu i ve složení. V čem je ten hlavní rozdíl?

Přečtěte si také

Jak koronavirus ovlivnil nákupy? Mnoho zákazníků začalo dávat přednost samoobslužným úsekům
Jak koronavirus ovlivnil nákupy? Mnoho zákazníků začalo dávat přednost samoobslužným úsekům

Máslo

Máslo je z 80–90 % složeno z mléka, zbylá procenta jsou voda. Maximálně 2 % obsahu může být mléčná sušina. Máslo tedy nepatří mezi lídry zdravého jídelníčku, protože obsahuje velké množství živočišného tuku.

Ten si tělo ukládá, špatně jej tráví a při zvýšené konzumaci může živočišný tuk způsobit zdravotní komplikace. Nejvíce působí na funkci srdce a cév. Máslo je ideální na smažení a zapékání. Také chuťově je dle mnohých výraznější.

Tip: Máslo koupíte často za akční cenu, sledujte aktuální slevy na Kupi.cz.

Ve většině domácností je máslo základní surovinou. Canva

Margarín

Základ margarínů tvoří kvalitní rostlinné tuky, oleje a voda – jsou tedy pravým opakem másla. Obsahují velké množství zdraví prospěšných tuků a vitamínů, nelze je však považovat za úplnou náhražku másla. Pokud se margarín pokusíte rozpustit na pánvi, dostanete jen neurčitou tekutinu. Margarín je ideální spíše pro namazání na pečivo a vymazání formy. Také ho lze zapracovat do těsta.

Zkuste margarín s máslem

Podle čeho vybrat kvalitní margarín?

Margaríny se od sebe liší především obsahem tuku a soli. Vždy si čtěte složení. Obsah soli je důležitým ukazatelem kvality, navíc výrazně ovlivňuje zdraví a zadržování vody v těle.

Kde se vzal margarín?

Margarín vynalezl francouzský chemik Hippolyte Mège-Mouriés. Tehdy první margarín vyrobil z hovězího loje, mléka a vody. Nechal si ho patentovat v roce 1869.

Máslo nebo margarín? Canva

Vepřové sádlo

Mezi další používané živočišné tuky patří vepřové sádlo. Jeho využití sahá mnohem dál než do kuchyně, i když vhodné je především na smažení. Skládá se jak ze zdravých, tak nezdravých tuků. Konečný názor na sádlo v jídelníčku se dosud neustálil – někteří ho odsuzují, jiní propagují. Důležité je, že se to s ním nesmí přehánět. Stále se jedná o živočišný tuk, se kterým má lidské tělo plno práce.

Kuchyňské nešvary

Běžným prohřeškem je smažení na rostlinných tucích. Smažení na rostlinných olejích není zdraví škodlivé, ale ochuzujete se o výbornou chuť, které byste dosáhli použitím másla nebo vepřového sádla. Existují lidé, kterým mléko nebo živočišné produkty vadí, případně nechutnají. V takovém případě je naprosto v pořádku, pokud si své jídlo připraví na rostlinném tuku.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz