Aviváž nepatří jenom do pračky. V domácnosti dokáže divy

Velký úklid

Aviváž nemusíte používat jen na provonění a změkčení prádla. Vyzkoušejte aviváž jako voňavý čisticí prostředek v domácnosti. Výsledek vás mnohokrát překvapí! Na co se dá použít? Čtěte dál.

Přečtěte si také

Víte, proč vám dává číšník v restauraci očichat korek a ochutnat víno předtím, než jej nalije?
Víte, proč vám dává číšník v restauraci očichat korek a ochutnat víno předtím, než jej nalije?

Nahraďte drahé produkty

Asi už víte, že by funkční oblečení, bundy s membránou, spodní prádlo a oděvy s lycrou neměly přijít do kontaktu s aviváží. Oblíbenou vůni na ně dostanete i bez přidávání do prádla. Dejte si do skříně s oblečením misku nebo talířek s ubrouskem namočeným do aviváže. Stejně můžete dostat zatuchlinu z dlouho nevětrané chaty a chalupy, osvěžit toaletu, nebo jen provonět dům i byt. Do nádoby nalijete trochu aviváže a postavte ji do prostoru. Změnu zaznamenáte během půl hodiny.

Na oslnivý lesk

Zářit může vaše kuchyně i koupelna. Umyvadlo, vana, pračka, skříňky, dlaždičky, vodovodní baterie, skleněné dveře sprch i zrcadla vyžadují neustálé leštění. Stačí použít 1 díl aviváže a 4 díly vody a použít roztok jako klasický čisticí prostředek. Namočeným hadříkem nebo pomocí rozprašovače se bude vše lesknout jedna radost. Vyleštíte dveře, nábytek, okna, lustry, podlahu z vinylu i linoleum, s výjimkou neošetřeného dřeva. Nezanechá film ani šmouhy. S neředěnou aviváží zmizí i mastnota. Na okna stačí kápnout trošku aviváže do vody. Na váš nábytek pak nebude ani tolik sedat prach.

Leštění nádobí

Na kartáče a hřebeny

Hřebeny a kartáče umyté v roztoku s aviváží budou zase krásně čisté. Pomozte si při čištění kartáčkem a dílo bude dokonalé.

Na nefunkční zip

Jakmile se nám zasekne zip na bundě, mikině, kalhotách, sukni, kabelce nebo tašce, nakapejte na něj trochu aviváže. Zip se pak jako mávnutím kouzelného proutku zase hladce rozjede. Povolíte i zaseknuté uzávěry.

Vyčistěte skvrny

Na fleky, které ulpěly na vašich potazích, sedačkách a čalouněních vám pomůže aviváž. Nařeďte ji s vodou půl na půl a dejte do rozprašovače. Nastříkejte roztok na skvrnu, hadříkem ji opatrně přetírejte a pak ji nechte zaschnout. Zmizí skvrny od kečupu, kávy i mastné fleky. Vyčistí a provoní i potahy ve vašem autě.

Aviváž odstraní prach a vyleští podlahu.

Na štětce i tapety

Pokud zapomenete umýt štětce, použijte lázeň s aviváží. Do sklenice s půllitrem vody nalijte půl deci aviváže a nechte v něm štětce do druhého dne. Pak půjdou snadno vyčistit. Pokud se chystáte strhnout tapety, postříkejte je rozprašovačem s čistou vodou a přetřete hadříkem namočeným do aviváže. Za půl hodiny půjdou strhávat mnohem snáz.

Připálené hrnce i nálepky

Roztok s aviváží použijte i na vyčištění připálenin na pečicích mísách a kastrolech. Nechte je přes noc odmočit a umyjte. Velmi dobře sundáte i nálepky ze sklenic.

Aviváž vyleští i připálený hrnec

Aviváž a životní prostředí

Složky, které dnešní aviváže obsahují, jsou z velké části biologicky rozložitelné. Přesto raději čtěte popisky a vybírejte si ekologické prostředky. Pokud koupíte koncentrované, menší balení, bude se vám lépe skladovat a mnohem méně zatížíte i životní prostředí.

Aviváž tekutá přísada, která...

  • Dokáže vašemu prádlu zaručit dokonalou vůni. Na výběr máte z mnoha aromat.
  • Přispívá ke snazšímu žehlení prádla.
  • Prádlo působí daleko měkčím dojmem.
  • Nebudete se potýkat s následnou statickou elektřinou u vypraného prádla.
  • Aviváž přispívá k oživování barev prádla.

Aviváž má kromě pozitivních stránek také negativní účinky.

  • Na aviváž má mnoho lidí alergii. Osoby s citlivější pokožkou by ji neměli používat. Obzvlášť nevhodná je pro lidi trpící na ekzémy.
  • Může způsobovat svědění a zarudnutí kůže.
  • Pokud používáte sušičku, aviváž zanáší filtry.

Velmi dobré výsledky v testech mají aviváže privátních značek drogerií a řetězců supermarketů, proto se nemusíte bát v regálech sáhnout po levnějších avivážích, které vás svou kvalitou příjemně překvapí. 

Přidat na Seznam.cz👈Přidejte si Kupi Magazín na homepage Seznamu!