Skladujete potraviny správně? Brambory, česnek a pomeranče do lednice rozhodně nepatří!

Sklenice jsou nejlepším pomocníkem pro uchování potravin

Víte, že některé potraviny vyžadují speciální způsob skladování? Možná právě vy děláte v něčem chybu. Následkem může být snížené množství prospěšných látek v potravinách, ale i otrava! Podívejte se na naše tipy.

Přečtěte si také

Upečte si vláčné mrkvovo-ořechové muffiny, ve kterých není ani gram mouky
Upečte si vláčné mrkvovo-ořechové muffiny, ve kterých není ani gram mouky

Zapomeňte na originální obaly

Většinu potravin zakoupíme v plastu nebo v papíru.Bohužel se jedná o zcela nevhodné obaly pro další dlouhodobější uchovávání v domácnosti. Papírové obaly například od mouky nasají veškerou vlhkost a to mouce ani trochu neprospívá. Další problém tvoří situace, kdy se papírový obal zkrátka roztrhne nebo převrhne. Všude kolem je bílo, mouku už použít nemůžete… Je to otravné a přidělává to práci navíc. Obdobně na tom jsou plastové sáčky, ve který koupíte třeba čočku. Snadno se roztrhnou a čočka se rozsype všude. Takové pytlíky se špatně uzavírají i skladují.

Vyzkoušejte uzavíratelné dózy

Vhodným řešením jsou uzavíratelné dózy. Nejen, že je pořídíte v různých provedeních a velikostech, ale také si můžete vybrat materiál! Na výběr máte kov, sklo ale i plast. Vydrží vám celou věčnost a potraviny v nich budou chráněné před okolní vlhkostí, změnou teploty i škůdcům.

Jak uchovávat potraviny?

Společně se podíváme na určité druhy potravin, které byste měl skladovat jedním jediným způsobem.

Mouka, sůl, cukr

Do této kategorie můžeme zařadit také sypaný čaj i kávu. Všechny tyto ingredience mají jednu společnou vlastnost. Nesnáší vlhko. Následkem něho hrudkovatí a ztrácí svou přirozenou konzistenci. Zejména cukr pak vypouští svou nasládlou vůni do okolí. Nejen, že to není po otevření spíže zrovna příjemné, ale také to není správné. Pořiďte si zavařovací sklenice, do kterých přísady pohodlně ukryjete.

Brambory, česnek, cibule

Ani jedna z uvedených potravin nepatří do ledničky! Nejlepším umístěním je dobře větrané, temné, chladné místo. Můžete je umístit do přepravky nebo kartonové krabice, která pojme přebytečné vlhko. Pozor! Krabici v takovém případě pravidelně měňte, aby nedocházelo k plesnivění.

Sýry do plastu nepatří

Sýrům se nejlépe daří ve voskovaném papíru. V igelitových sáčcích mnohem rychleji plesnivějí. Naopak se jim daří v dózách na potraviny. Doporučujeme vám dózu na potraviny Lock&Lock, která váš sýr spolehlivě uchová v lednici po několik týdnů. Kitos nabízí sadu tří dóz za akční cenu 109,98 Kč a to až do soboty 31. 8.

Citrusy do lednice nepatří!

Vyhněte se ukládání citrusů do lednice. Nejvíce jim vyhovuje pokojová teplota, která se nejvíce blíží jejich tropickému podnebí, kde vyrostly. V lednici zbytečně přicházejí o svou přirozenou konzistenci a vitamíny.

Olej či ocet

Pokud často používáte olej nebo ocet, možná je chcete uchovávat pohromadě. Mít rozestavěných několik plastových nevzhledných lahví od jednoho produktu je nepraktické. Nabízíme variantu použití demižonu o objemu 2 litrů. UNI HOBBY je často nabízí za akční cenu 399 Kč.

Olejům se lépe daří ve skle než v plastu.

Věděli jste, že…

… chléb v mrazáku vydrží až 3 měsíce?

Alkohol ve sklepě? Mýtus!

Často se doporučuje ukládat lahve s pivem či vínem ve sklepě, kde je pro to ideální vlhkost a teplota. Méně kvalitní náhradou je pak lednice. Jedná se však o mýtus. Nápoj pevně uzavřený v lahvi nepozná, zda se chladí ve sklepě, či v lednici. Proto můžete alkohol s klidným svědomím uložit do dveří vaší chladničky.

Věděli jste, že…

… uložením horkého jídla do lednice ohříváte její vnitřek? Následkem je zvýšená tvorba bakterií, které mohou napadnout potraviny. Po snězení takového jídla může dojít k otravě.

Tip

Pro uchování uvařených jídel vyzkoušejte jídlonosič Freshbox od značky Tescoma. Obsahuje tři dózy, do kterých pohodlně umístíte pokrm. Našli jsme ho za akční cenu 499 Kč. Akce končí v sobotu 31. 8. Pokrm v něm jednoduše ukryjete a po vychladnutí umístíte do lednice, kde vydrží téměř týden!

Přidat na Seznam.cz👈Přidejte si Kupi Magazín na homepage Seznamu!