Jak nejlépe zpracovat velkou úrodu angreštu?

Miska plná angreštu MaKo-studio / Shutterstock.com

V českých luzích a hájích uprostřed léta dozrávají chutné bobule angreštu. Jedná se o ryze evropskou plodinu, která sem nebyla dovezena a pěstuje se zde od nepaměti. Plody mají úžasně jedinečnou chuť, která láká k široké škále využití. Angrešt se snadno pěstuje a vzhledem k jeho zdravotním přínosům je velkou ostudou, že na mnoha dvorcích a zahradách ještě neroste.

Přečtěte si také

Kdy zdražování skončí? Česko je opět premiantem EU, ale ve špatné disciplíně
Kdy zdražování skončí? Česko je opět premiantem EU, ale ve špatné disciplíně

Srstka na vaší zahradě

Možná jste si vzpomněli na legendárního herce a vzpěrače, ale srstka je také správný název angreštu, konkrétně srstka obecná nebo srstka angrešt. V mírných podmínkách se mu daří skvěle a je nenáročný na půdu, takže ho můžete pěstovat skoro kdekoliv.

Keř je vysoký kolem 1 metru a ideální je pro něj stín nebo polostín. Nemusíte se o něj téměř starat a kolem července se vám vždy odvděčí oválnými plody o velikosti asi 2–3 cm. Mají nízký obsah kalorií a tuku, ale jsou bohaté na vlákninu, měď, mangan, draslík a vitamíny C, B5 a B6. Možná znáte zelenoplodý angrešt, ale běžný je také běloplodý, červenoplodý a žlutoplodý. Nabízí se v mnoha odrůdách a stále oblíbenější jsou ty, které jsou odolné proti chorobám a škůdcům.

Angrešt s pečivem Konstantin Kopachinsky / Shutterstock.com

Co udělat s úrodou angreštu?

V první řadě je třeba zmínit, že keř je plný trnů, takže buďte opatrní nebo si na trhání angreštu vezměte rukavice. Komerčně se angrešt často trhá ještě nezralý a nezralý ho také můžete koupit v obchodech. Na zralý narazíte spíše na trzích. Chuťově nejlepší jsou zralé plody, které je vhodné co nejdříve sesbírat a využít, protože se rychle kazí. Pokud máte náhle mnoho angreštu, můžete ho naporcovat do sáčků nebo nádob a zamrazit.

Když máte velkou úrodu, část si dejte zamrazit

Můžete si z něj udělat lahodnou marmeládu, mošt, limonádu i alkoholické nápoje, třeba angreštovou vodku nebo gin. Díky své sladké chutí je jako stvořený pro dezerty. Rozmačkejte ho nebo ho rozmixujte na pyré a následně ho můžete použít do zmrzlinových pohárů, do krémových dezertů a dortů. Skvěle se nasákne do piškotů a lahodný je i s jogurtem. Z listového těsta si můžete udělat třeba i rychlý angreštový koláč s vanilkovým pudinkem. Také si z něj můžete udělat chutney a podávat ho s různými druhy sýrů, hodí se zejména ke kozímu sýru, hermelínu a sýru brie.

Angreštový dezert. Alena_Kos / Shutterstock.com

Zdravotní výhody angreštu

Udrží vás fit – Má vysoký obsah vlákniny a nízký obsah kalorií, což znamená, že můžete sníst velkou porci a jen tak nepřiberete. Jde také o skvělý zdroj rozpustné a nerozpustné vlákniny. Nerozpustná vláknina pomáhá zvětšit objem stolice a její konzistenci, zatímco rozpustná vláknina pomáhá zpomalit pohyb potravy ve střevech, což pomůže snížit hlad a zvýšit pocit plnosti. Vláknina také pomůže kontrolovat hladinu cukru v krvi a snížit krevní tlak, cholesterol a riziko chronických onemocnění, včetně některých druhů rakoviny, srdečních onemocnění, cukrovky 2. typu a obezity.

Silný zdroj antioxidantů – Je bohatý na antioxidanty, jako jsou fytonutrienty, a vitamíny E a C, které mohou pomoci chránit váš mozek a bojovat proti stárnutí.

Regulace hladiny cukru v krvi – Toto ovoce má vysoký obsah vlákniny a kyseliny chlorogenové, což může pomoci zpomalit nebo zabránit vstřebávání cukru do krevního oběhu.

Chrání váš mozek – Angrešt je bohatý na kyselinu citronovou, fenoly a antioxidanty, které jsou spojeny se sníženým rizikem onemocnění mozku souvisejících s věkem, jako je Alzheimerova choroba a mrtvice.

Protirakovinné účinky – Najdeme zde v hojném zastoupení antioxidanty a polyfenoly, jako jsou antokyany, které mohou bojovat a snižovat riziko některých typů rakoviny.

Podpora srdce – Obsažené antioxidanty, polyfenoly a draslík, pomáhají udržovat správnou funkci srdce a mohou snížit riziko srdečních onemocnění.