Jaro za dveřmi. Jak si ho vzít dovnitř a vytvořit si stylovou jarní dekoraci?

Jarní a velikonoční dekorace a prostírání New Africa / Shutterstock.com

Zdá se, že po dlouhé zimě konečně přichází jaro a sluneční paprsky nám kouzlí úsměv na tváři. Prodlužující se dny potěší nejednu smutnou duši. Jak přizvat jaro k sobě domů? Máme pro vás pár tipů na jarní dekorace, které vyrobíte za pár minut.

Přečtěte si také

Velikonoce: Otevírací doba v obchodech. Jak budou otevřeny supermarkety, hobby markety, elektra nebo výdejny?
Velikonoce: Otevírací doba v obchodech. Jak budou otevřeny supermarkety, hobby markety, elektra nebo výdejny?

Jarní svícny

Na první pohled se zdá, že svíčky se hodí spíše do mokrého podzimu a temné zimy. Není tomu ale tak. Takový jarní svícen si zvládnete vyrobit za pár minut. Kupte si v květinářství květinu s názvem domácí štěstí. Vyjde vás na pár korun, ale její jarně zelená barva ve vás vyvolá neobyčejný pocit svěžesti a čerstvosti.

Domácí štěstí přesaďte do ozdobné misky. Nemusí být zdobená nijak divoce, prostě stačí nějaká mísa, kterou máte rádi. Doprostřed vsaďte tlustou svíci a originální svícen je na světě!

Svíčky projasní domov i na jaře

Jarní květiny

Řezané květiny se hodí pro každé roční období, ale k jaru sedí nejvíce. Sněženky, bledule, macešky, petrklíče, konvalinky. Všechny tyto jemné, křehké květinky dokonale vyniknou v drobných vázách. Cibuloviny seženete třeba v Tescu.

Pokud jste fanda spíše větších dekorací, neurazí vás zářivě žluté narcisy, které můžete kombinovat s různými druhy váz. Nezapomeňte však dát do vody speciální výživu, jinak se z narcisů dlouho radovat nebudete. Další jarní květinou jsou bezesporu i tulipány. Zde naopak na výživu zapomeňte, zbytečně by urychlila kvetení a tulipány by vás za chvíli opustily.

Pastelové barvy

Jaro je křehké, ale plné života a barev. Jemné barevné tóny navodí romantický vzhled a oživí každý interiér. Volte pastelové barvy, jako je růžová, fialová či modrozelená, které vaši domácnost spolehlivě rozzáří. Extravagantnější duše ocení i doplňky z drátků v barvě zlata nebo mědi.

Velikonoční dekorace Pepco Kupi

Jarní květináče

A co výzdoba květináčů? Kupte si v papírnictví akrylové barvy ve výše zmíněných odstínech a pusťte se do malování. Zvolte jednoduchý abstraktní motiv nebo květinu. Fantazii se meze nekladou. Pěkné květináče různých velikostí nyní seženete v Tescu se slevou.

Zapojte také děti, určitě vás překvapí svou kreativitou. Jestliže máte děti menší, předkreslete jim na květináče obrys a děti ho pouze vybarví.

Závěsy

Pokud máte závěsy, změňte je. Z těžkých zimních barev přesedlejte na pastelové barvy a provoňte váš domov jarem. Uvidíte, že prokoukne, provzdušní se a vy se budete cítit jako v novém. Závěsy můžete zkusit také batikovat. Tuto aktivitu ocení obzvlášť děti.

Vajíčka se neztratí v žádné jarní výzdobě!

Velikonoční dekorace

Na jaře začíná vše žít. Figurky mláďat si spojujeme hlavně s Velikonocemi, ale poslouží velmi dobře i jako jarní výzdoba. Celé jaro je symbolizováno právě mláďaty, které se v tomto období rodí. Nenechte se odradit předsudky o tom, že vajíčka a zajíčci se hodí jen na Velikonoce.

Děti dvojnásob ocení sošky roztomilých zajíčků, ale pozor, pokud máte děti menší, dejte sošky někam nahoru, ať o ně náhodou brzy nepřijdete. Sošky zajíčků uložte do misky nebo květináče. Podestelte je mechem a celou dekoraci doplňte o malá vajíčka. Falešná barevná vajíčka seženete v květinářství, případně můžete použít klasická slepičí či menší křepelčí.

Velikonoční dekorace Kik Kupi

Jak vyrobit hyacint namočený ve vosku?

  1. Cibulku hyacintu nechte přes noc namočenou ve studené vodě.
  2. Odstřihněte a začistěte místo, kde byly kořínky.
  3. Rozehřejte vosk (použít můžete i kousky starých svíček) a hyacint do vosku několikrát ponořte, ale pouze v části cibulky, nesmíte namočit listy.
  4. Než vosk zaschne, můžete cibulku posypat třpytkami nebo umělým sněhem.

Takto zavoskovaný hyacint rozkvete a není potřeba jej zalévat, protože cibulka je dostatečně nasáklá vodou. Po odkvetení můžete cibulku s klidem zasadit do hlíny na zahradě.