Vlastní nápis na lahvi Coca-Cola nebo Pepsi? Některá slova přes konfigurátor etiket neprojdou

Žena držící láhev Coca-Coly Pexels

On-line konfigurátor americké Coca-Coly umožňuje lidem napsat si na etiketu jméno či slovo. Láhev s vlastním designem se dá navrhnout a zakoupit za v přepočtu necelých 130 Kč. Zatímco některá slova konfigurátor zakazuje, jiná nevhodná slova umožňuje použít.

Přečtěte si také

Apple představil nové modely pro rok 2021. Vyplatí se přejít na vyšší model iPhone 13?
Apple představil nové modely pro rok 2021. Vyplatí se přejít na vyšší model iPhone 13?

Některá slova zakazuje, jiná, která jsou nevhodná, povolí. Chyba v konfigurátoru Coca-Coly, kde lidé navrhují vlastní etikety na láhve kolového nápoje, vzbuzuje vášnivé diskuze na sociálních sítích.

Zatímco slova jako lesbian či trans zakazuje, se slovem gay problém nemá. Zakázané je i slovo Palestine, zatímco slovo Izrael použít lze. Neprojde ani tolik probíraná fráze Black Lives Matter, přestože slovo nazis použít lze.

Výjimky udílí zákaznická podpora

Pokud při výběru v konfigurátoru zvolí zadavatel nevhodné slovo, měl by ho systém informovat hláškou. Zmíněná zakázaná slova označuje on-line nástroj jako potenciálně ofenzivní, případně zmiňuje jejich podobnost s obchodními známkami či jmény slavných osobností.

Protože se však jedná o on-line nástroj, může se sem tam ukázat chyba. Proto společnost vybízí zákazníky, aby při nesouhlasu kontaktovali zákaznickou podporu, která návrh projde a případně schválí ručně.

Kovový štítek s reklamou na limonádu Pepsi-Cola a nápisem „Have a Pepsi“ Pexels

V Česku zatím možnost navrhnout si vlastní etiketu není dostupná. Něco takového neumožňuje ani konkurenční společnost PepsiCo, která prodává podobný kolový nápoj. Oba sladké, osvěžující drinky mají svou základnu fanoušků – příznivců, kteří si stojí za svou značkou.

Kde pořídíte oblíbené kolové nápoje v akci?

  • Pepsi 1,5 l seženete v akci v supermarketech Albert či v Globusu za 17,90 Kč, v objemu 2,25 l pak v prodejnách BILLA za 21,90 Kč.
  • Coca-Colu 2,25 l zakoupíte v hypermarketech a supermarketech Albert za 27,90 Kč, v objemu 1,75 l pak v Kauflandu či prodejnách JIP za zhruba 24 Kč.
Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz